Понеділок, 08.08.22, 07:35 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

В УжНУ українці та словаки говорили про регіональну політику

Під час вітального слова проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних відносин УжНУ Мирослава Лендьел зауважила: «Багато проблем в Україні зумовлені тим, що регіональній політиці не приділялося належної уваги. Багато запобіжників сепаратизму, вирішення соціально-політичних дисбалансів дає нам досвід Європейського Союзу, де регіональна політика базується на економічній основі, реагує на соціальні інтереси громадян, на виклики етнополітичного задоволення інтересів.

 

Тому Європа, попри проблеми міграції, залишається стабільним в соціальному, політичному та культурному плані мультиетнічним регіоном. Нині маємо можливість обговорити досвід східноєвропейських країн, співвіднести його з українським досвідом, можливо, сформулювати практичні рекомендації, які стануть основою аналітичних записок проекту».

Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова подякувала головним партнерам, а також УжНУ, за відкритість до корисних проектів. «Добре, що є суб’єкти, які передають досвід. Пригадую, як відбувався процес децентралізації й реформ у Словаччині. Щиро вдячні за інформацію від західних партнерів впродовж 15 років. Це важкий інтенсивний процес. Якщо хочемо бути бути членом елітного клубу Європейського Союзу, мусимо відповідати їх цінностям». Пані Янка Бур’янова висловила сподівання, що студенти, присутні на конференції, будуть тими, хто реалізує реформи.

У конференції взяли участь і представники влади. Зокрема директор департаменту економіки і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман відзначив, що відповідати європейським цінностям має не тільки влада, місцеве самоврядування, а й кожна людина. Службовець закликав молодь заходити у владу, реалізовувати свої ідеї й пришвидшувати реформи. Також закликав писати такі дипломні роботи, які б мали практичну цінність і які б можна було реалізувати в конкретному місці.

Мирослава Лендьел, Юрій Остапець та Янка Бур'янова

Представник українського головного партнера проекту – Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України – Світлана Мітряєва закликала до вироблення практичних рекомендацій під час конференції.

За словами менеджера проекту «Обмін ноу-хау з євроінтеграції та досвідом транскордонної співпраці між Норвегією, Росією та Україною» Володимира Бенча, проект має на меті допомогти Україні в п’яти важливих питаннях: економіці та торгівлі; регіональному розвитку; енергетичному секторі; транскордонному співробітництві. Крім широкої теоретичної розробки цих питань, у планах проведення літньої школи для молоді, обмін експертами та студентами тощо.

У конференції беруть участь представники установ, які займаються реалізацією регіональної політики і державного управління, експерти, науковці, представники регіональних адміністрацій, громадських організацій, зацікавлених в темі. А це фахівці з Ужгорода, Львова, Івано-Франківська, Чернівців та зі Словаччини.

Крім теоретичної частини, конференція матиме й практичний характер, адже проаналізують досвід діяльності органів місцевого самоврядування Ратівців та Невицького в умовах децентралізації.

У результаті роботи конференції експерти та науковці мають сформувати конкретні рекомендації для України.

_x_PS1 11 травня в УжНУ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Регіональна політика в Україні в контексті інтеграції і безпеки європейського простору: обмін досвідом реформ» – третя в рамках проекту «Обмін ноу-хау з євроінтеграції та досвідом транскордонної співпраці між Норвегією, Росією та Україною». Під час дискусій обговорювали регіональну політику в Україні, зокрема реалізацією адміністративно-територіальної реформи. Словацькі експерти та дипломати ділилися досвідом реформ публічного управління в країнах Європейського Союзу тощо._x_PS2 /live/2016/05/21konferenciya/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 11.05.16 | Додав Г_Кришiнець | 622 | 0.0/0
Теги: реіональна плітика, реформи, обговорення, конференція, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик