Четвер, 23.01.20, 03:11 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

В УжНУ розпочалася підготовка майбутніх поліцейських

5 жовтня у приміщенні корпусу факультету післядипломної освіти УжНУ стартувало навчання майбутніх поліцейських, які вже незабаром берегтимуть спокій в Ужгороді та Мукачеві.

Навчання у стінах УжНУ розпочали 250 курсантів, які пройшли кілька етапів попереднього відбору. Проте, як свідчить практика, ця кількість не остаточна — у процесі навчання слабші відсіються і поліцейськими стануть 230 осіб.

Навчати курсантів поліції будуть кращі викладачі УжНУ, які також пройшли попередній відбір. Майбутнім поліцейським доведеться опанувати 25 навчальних дисциплін, серед яких, зокрема, верховенство права, толерантність і партнерство правоохоронних органів, вогнева та медична підготовка тощо.

З порядком у поліцейських строго: вимагають дотримуватися дисципліни, а за її порушення доведеться писати доповідну. Проте прогнозують і більш суворі покарання — за 3 прогули, 5 запізнень чи 10 днів на лікарняному порушникам світить відсторонення від омріяної роботи.

Мустафа Наєм

Більшість курсантів — студенти та нещодавні випускники вишів.  Куратор проекту «Нова поліція» в Закарпатській області Мустафа Наєм коментує: «При відборі ми ставили вікові межі — від 21 до 35 років, тому така кількість молоді не дивує. Студенти завжди були революційною частиною суспільства. Це люди, які несуть за собою нове та віру в те, що можуть щось змінити, перш за все — рушити з місця історію. Саме такі риси потрібні тим, хто вирішив вступити до нової поліції».

Поділився думкою і Сергій Князєв, начальник ГУ МВС в Закарпатській області: «З одного боку, можна задуматися про те, що ринок праці не здатен задовольнити дипломованих фахівців. Тому вони вирішують спробувати себе в професії поліцейських. Є і позитив — маємо справу з освіченими людьми».

У новобранців горять очі, всі вони цілеспрямовані та налаштовані змінювати країну на краще. Нам вдалося поспілкуватися з майбутніми поліцейськими. Один з них, який є випускником УжНУ, проте попросив залишитись анонімним, сказав: «Поліція — це щось нове, те, що змінить нашу країну. А я дуже хочу брати безпосередню участь у зміні країни на краще. У дитинстві навіть і не мріяв стати поліцейським. Хто б міг подумати, що доля складеться саме так?! Сподіваюся, що з появою поліції у нас почне викорінюватися хабарництво і зловживання посадовими повноваженнями.

Графік навчання напружений, але заняття дуже цікаві. До речі, їх проводять не у формі звичних для студентів лекцій, а у формі дискусій — ми обговорюємо певні питання, ділимось своїми думками щодо цього. Викладачів підібрали вдало — вони пояснюють дуже доступно і цікаво. Поки ми вивчаємо тільки теорію, але вже скоро будемо мати й практичні заняття».

Міла

Утім є й такі, хто відбору не пройшов. Міла, яка дуже прагнула працювати у поліції, розповідає: «Я хотіла брати безпосередню участь у реформі. Легко говорити, як все погано, сидячи вдома на дивані, але не кожному вистачить сміливості почати зміни з себе. Я була впевнена, що працюватиму чесно, а отже, якщо й інші кандидати будуть такими ж, то є шанс щось змінити.

Відбору я не пройшла з різних причин, проте мене радує, що серед тих, хто пройшов, є дуже гідні кандидати, яких хоч зараз на вулицю посилай — вони гідно виконають завдання. Покладаю на них великі надії. Хотілось би побачити справді компетентних людей, підготовлених як юридично, так і фізично».

Бажаємо курсантам витримки і наснаги, аби могли подолати всі труднощі у навчанні. Сподіваємося, що вже скоро на вулицях наших міст з’являться справедливі та чесні охоронці правопорядку.

Ксенія Шокіна

Фото з інтернет-ресурсів та надані курсантами
Теорія і практика | 07.10.15 | Додав Г_Кришiнець | 682 | 0.0/0
Теги: УжНУ, підготовка поліцейських

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик