Неділя, 26.09.21, 04:05 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Сербські русини мають намір співпрацювати з УжНУ
У рамках офіційного візиту на Закарпаття до УжНУ завітала делегація з сербського Воєводина. Метою візиту стало підписання угоди про співробітництво, а також поглиблення наукової співпраці з найбільшим вишем Закарпаття.

УжНУ нині налагоджує багаторівневу міжнародну співпрацю, тож такі зустрічі є дуже актуальними для вишу.

Роман Офіцинський
«Ми хочемо утвердити неперервність вищої освіти на Закарпатті й засвідчити, що 1615 рік є датою витоків університету. Йдеться про формування нового історико-культурного середовища. Ми націлені на співпрацю з європейськими країнами. У перспективі УжНУ – ввійти до переліку 500 кращих університетів Європи. Таким чином, формуємо новий імідж УжНУ як одного з найбільш потужних вишів Центральноєвропейського регіону. До того ж Міністерство освіти і науки України визначило УжНУ відповідальним за співпрацю з університетами Дунайського регіону», – розповів під час офіційної зустрічі з делегацією проректор з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків Роман Офіцинський.

Юліан Тамаш
Тож мобільність викладачів і студентів вишу сприятиме вдосконаленню освітнього процесу. Нині в УжНУ чимало зусиль спрямовано на вивчення іноземних мов. Крім української, студенти вивчають ще вісім. Академік Національної академії наук України, президент Воєводинської академії наук та мистецтва в Новому Саді Юліан Тамаш вважає, що майбутня Європа – це Європа регіонів. «Закарпаття має чимало спільних рис з краєм Воєводино. Наш Новосадівський університет вже є в переліку 500 кращих вишів, а ідея Дунайського регіону дуже цікава для нас», – розповідає пан Тамаш.

Сьогодні Воєводино має Академію наук та мистецтва, яка з 2004 року набула статусу регіональної. Тут видано чимало праць із різних галузей знань.

На зустрічі в УжНУ побував і директор Інституту культури Воєводських русинів Сергій Тамаш, а також Йовген Мудри, голова виконавчої ради Національної ради русинів.

Славко Рац
Співпраця Новосадівського та Ужгородського університетів вкрай цікава в Дунайській ініціативі. Сучасні русини Сербії мають свій прапор, гімн, а також герб, схожий на герб Закарпаття. Освіта для русинів там представлена на всіх рівнях. Сьогодні вони мають власний телеканал, радіо, а також газети. Чимало книжок видається русинською мовою. Про життя русинів у Сербії розповів представник уряду Воєводина Славко Рац.

В університеті міста Новий Сад існує відділення русиністики, де викладають курси української мови, літератури, історії України, слов’янські мови, а також іноземні.

Декан історичного факультету УжНУ Володимир Фенич вважає, що порівняння Закарпаття з Воєводином має прикладне значення. Тож співпраця між їхніми університетами сприятиме обміну досвідом. З історичним факультетом сербські русини могли би співпрацювати у наукових студіях.

Валентина Барчан
«Співпраця філологічного факультету УжНУ з русинами Сербії існувала раніше, тож сьогодні її потрібно продовжити. У нас є спільні проблеми в діаспорній літературі, і фольклорі, над якими науковці можуть успішно працювати», – переконана завідувач кафедри української літератури Валентина Барчан.

Сьогодні на філологічному факультеті чимало публікацій, які стосуються життя русинів, має доктор філологічних наук, професор Любомир Белей.

Спільний проект УжНУ й університету в Новому Саду запропонував розробити Микола Палінчак – директор Інституту економіки та міжнародних відносин.

Перспективу співпраці сербські русини вбачають, зокрема, у підписанні міжрегіональної угоди з русинською громадою, яка проживає за кордоном. Акцент планують зробити на вищій освіті.

Під час офіційного візиту до УжНУ представники Воєводина подарували УжНУ видання Академії наук та мистецтва, а Роман Офіцинський у свою чергу вручив гостям книжки закарпатського вишу. Також сербських русинів запросили до участі в Міжнародній конференції, приуроченій 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

Наталія КаралкінаМіжнародні контакти | 01.11.13 | Додав Lucky | 1684 | 0.0/0
Теги: Сербські русини, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик