Субота, 22.01.22, 08:53 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

В УжНУ працюють над утіленням проекту «Трикутник знань»
Світлана Слава

Професор кафедри економіки підприємства Світлана Слава розповіла про умови виконання проекту: «У нас є два інноваційні проекти, які націлені на те, аби поліпшити передачу знань з університету у зовнішнє середовище. У лютому цього року ми тільки закінчили один проект – «Інноваційні лабораторії INNOLAB», який був більше спрямований на економічну освіту, і тепер – «Трикутник знань», який діє на національному рівні та готуються початкові пропозиції про необхідні зміни у законодавство. Досліджується, що на рівні уряду можна зробити, аби цей «Трикутник знань» почав діяти. Дуже багато залежатиме від взаємодії, і чим більше контактів між бізнесом, університетом і владою, тим більша ймовірність того, що проект справді буде втілений у життя. Найголовніше – це встановлення довіри між освітою, бізнесом і владою».

Важливим критерієм якості сучасного трикутника знань є здатність навчального закладу бути зв’язною ланкою між освітньою інституцією з її програмами та проектами, з одного боку, та суспільством, з іншого, ефективно сприяти поширенню нового знання в суспільстві, суспільному розумінню вартості цього знання та можливостей його застосування, слугувати ареною заходів, які виконують ці завдання. Цей чи не найважливіший критерій, на жаль, досі ігнорується поширеними в Україні практиками забезпечення та оцінки якості в трикутнику знань.

Тетяна Бутурлакіна

«Однак перші кроки вже зроблені – за період існування проекту сама концепція трикутника знань, його ідея і необхідність взаємодії освіти, інновацій та бізнесу почута і сприймається вже зовсім по-іншому. Це надзвичайно важливо, адже всі розуміють, що саме таким має бути формат роботи в сучасних умовах», – відзначила доцент кафедри фінансів і банківської справи, директор Центру кар’єри УжНУ Тетяна Бутурлакіна.

До проекту залучено 23 учасники: західноєвропейські (з Німеччини, Словаччини, Латвії), пострадянські (з Білорусі, України і Молдови), Спілка ректорів України, Міністерство освіти і науки України, Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут, що в Києві.

Йосип Головач

«У зв’язку з тим, що зникли підприємства і відповідно з ними зникли міста, де можна впроваджувати інноваційні технології, роль проекту дуже велика. Адже насамперед постраждали університети, оскільки вони не були готові до впровадження розробок. Ще 6 років тому був розроблений закон «Про наукові парки», завдання яких –упровадження наукових розробок у виробництво. Тепер якщо і є підприємства, то вони потребують не наших розробок, а закордонних, зокрема наголошую на ситуації у нашій області. Робота ж нашого «Трикутника знань» – рекомендувати урядові ті нововведення, котрі б підняли інноваційну культуру, допомогли зреалізувати всі ті ідеї учасників проекту, котрі поки що за певних умов ми не можемо здійснити», – зауважив директор НДІ засобів аналітичної техніки, доцент кафедри прикладної фізики Йосип Головач.

_x_PS1 28 квітня відбулося робоче засідання координаторів проекту «Сприяння трикутнику знань в Білорусі, Україні і Молдові — FKTBUM», період виконання якого – з 2013 до 2016 року._x_PS2 /live/2015/04/92temp/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Галина Риган_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 01.05.15 | Додав Путрашик | 799 | 0.0/0
Теги: проекти, «Трикутник знань»

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик