Середа, 18.09.19, 10:55 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

В Ужгороді представили збірку закарпатських п’єс європейського рівня

30 вересня в Ужгородському прес-клубі презентували збірку п’єс Олександра Гавроша «Сім п’єс про любов до Батьківщини». Представлення відбулося з участю театралів, науковців УжНУ, інтелігенції міста.

Заступник начальника управління культури Закарпатської ОДА Іван Канюка зауважив, що драматургія в краї майже не видається, а п’єси Олександра Гавроша варті якнайширшої популяризації. «На героях цієї книжки можна виховувати свідомих громадян України», – наголосив представник управління культури, за підтримки якого побачило світ видання.

 

Це вже третя книга автора, що вийшла цьогоріч у «Видавництві Олександри Гаркуші». До збірника увійшло сім п’єс, об’єднаних закарпатською тематикою: «Князь Корятович», «Славний отаман, Пинтя-капітан», «Ромео і Жасмин», «Коля», «В Парижі гарне літо…», «Meine liebe Віра». Три з них уже поставлені на сценах професійних театрів. За словами видавця Олександри Гаркуші, кожна книжка Олександра Гавроша для неї несподіванка і відкриває нову грань цього автора.

Видання присвячене 25-річчю незалежності України та 70-річчю заснування Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв, в якому О. Гаврош працює завідувачем літературно-драматургічної частини. За словами директора театру й автора передмови Василя Марюхнича, видання цілком на часі і стане корисним для професійних та аматорських театрів. Директор радий, що не помилився у виборі завліта-драматурга, адже той відчуває театр дуже тонко, про що свідчить його творчість.

Михайло Рошко

Олександр Гаврош переконаний, що публікація п’єс «оголює» автора, бо глядач може порівняти вистави з першоджерелом і сам визначити заслугу у кінцевому результаті драматурга й режисера. Автор стверджує, що йому подобається писати на замовлення театрів. Так створено, зокрема, п’єси «Ромео і Жасмин», «Князь Корятович», «Славний отаман, Пинтя-капітан».

 «Це драматургія європейського рівня. Зовсім не така, як досі писалася у нас – на провінційно-етнографічному рівні. Книжка має легкий і захопливий стиль. Тому її читати цікавіше, ніж чимало прозових книжок», – так оцінив збірку п’єс декан факультету іноземної філології УжНУ, письменник Михайло Рошко.

Гості заходу

Однією з найкращих літературних візитівок Закарпаття назвав презентовану книгу голова крайового осередку Національної спілки письменників України Василь Густі. Він відзначив, що в збірнику представлений історичний зріз Закарпаття від князя Корятовича аж до сучасності.

За словами завліта лялькового театру «Бавка» Ніни Малишки, починаючи від Софокла, лиш той драматург досягає успіху, хто співпрацює з театром. «Олександр Гаврош живе театральним життям, відчуває нерв театру, постійно працює над собою. Тому бачимо його постійне професійне зростання», – зауважує Ніна Малишка. А директор лялькового театру, в якому поставлено три вистави за творами ужгородця, Мирослав Петій наголошує, що мистецькі речі народжуються у творчому тандемі драматурга і режисера.

Відомий режисер Олександр Куцик вважає, що «Наша режисура ще не досягла того художнього рівня, аби гідно «прочитати» драматургію Гавроша».

У доробку закарпатського письменника вже півтора десятка п’єс. Тож на презентації говорилося про потребу видання збірки драматургії для дітей Олександра Гавроша.

Іванка Когутич
Презентації | 01.12.16 | Додав Г_Кришiнець | 256 | 0.0/0
Теги: європейська п'єса, драматургія, Олександр Гаврош

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики