Понеділок, 28.11.22, 23:55 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

УжНУ виступив у Трнаві співорганізатором міжнародної конференції «Іслам у Європі»

На запрошення директора Інституту правових питань релігійної свободи юридичного факультету Трнавського університету доктора Міхаели Моравчикової співорганізатором міжнародної наукової конференції виступив НДІ державно-конфесійного права та державно-церковних відносин Ужгородського національного університету, директором якого є доцент Олександр Білаш (архімандрит Євфросин).

Марек Шмід, Андреа Ольшовська, Олександр Білаш

22 вересня конференція розпочалася з вітальних слів ректора Трнавського університету професора Марека Шміда та декана юридичного факультету доцента Андреї Ольшовської.

Також присутніх привітали директори інститутів-організаторів – відомий фахівець у сфері державно-конфесійного права та державно-церковних відносин доктор Міхаела Моравчікова та доцент Олександр Білаш. Директор НДІ державно-конфесійного права та державно-церковних відносин УжНУ, зокрема, відзначив, що міжнародний форум «Іслам у Європі: правовий статус та фінансування ісламських релігійних організацій» є особливою конференцією з високим статусом її учасників, а наукові зібрання в Трнаві вже стали доброю традицією завдяки пані Міхаелі Моравчиковій та керівництву юридичного факультету, особливій увазі до таких заходів ректора Трнавського університету професора Марека Шміда. Олександр Білаш подякував доктору Моравчиковій за запрошення стати співорганізатором конференції та висловив сподівання, що це не останній спільний науковий захід.

На конференцію приїхали відомі науковці зі Словаччини, України, Чехії, Австрії, Бразилії, Росії. Тематика запропонованих доповідей учасників охоплювала широкий спектр правових питань, пов’язаних з сучасним правовим статусом мусульман у Європі та діяльністю ісламських релігійних організацій. Особливої уваги заслуговують наукові доповіді на тему «Іслам та «дрес-код» службовця» доцента Андреї Ольшовської, а також «Ісламська держава з погляду міжнародного права» доцента Дагмар Лантайової, «Іслам в Європі: між транскультуралізмом та салафізмом» доктора Міхаели Моравчикової (Трнавський університет, Словаччина), «Типологія інтеграції мусульман в правовій системі європейських країн» проф. Лубоша Кропачека (Карлів університет у Празі, Чехія), «Австрійський закон про іслам» проф. Вольфанга Вісхайдера (Віденський університет, Австрія), «Іслам у Бразилії» проф. Агнес Хрістіан Дибової (Папський католицький університет в Ріо-де-Жанейро, Бразилія) та ін.

Доцент Олександр Білаш виголосив доповідь на тему «Іслам в Україні: сучасний стан та правовий статус релігійних організацій».

На закінчення конференції відбулася жвава дискусія, учасники висловили сподівання на зустріч вже наступного року під час чергового форуму, присвяченого проблематиці державно-конфесійного права та державно-церковних відносин; подякували організаторам за високий рівень підготовки та проведення конференції.

_x_PS1 22–23 вересня на базі юридичного факультету Трнавського університету (Словаччина) відбулася міжнародна наукова конференція «Іслам у Європі: правовий статус та фінансування ісламських релігійних організацій». Форум учених організовано в рамках проекту VEGA 1/0254/16 «Фінансування церков та релігійних організацій»._x_PS2 /live/2016/09/53-islam/islam_v_evropi.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Вл. інф._x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 26.09.16 | Додав VIP | 566 | 0.0/0
Теги: «Іслам у Європі», Олександр Білаш, міжнародна конференція

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик