Четвер, 19.09.19, 12:07 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Студенти військової кафедри щотижня мають заняття з бойовою технікою у військовій частині

Вивчити спорядження військовослужбовців, набути навичок роботи зі зброєю та бойовою технікою можна лише на практиці. Уже місяць студенти кафедри військової підготовки цим і займаються у військовій частині 15-го батальйону 128-ї бригади. На одному з таких занять побували й журналісти Медіацентру.

Під час заняття

Щоп’ятниці курсанти 2-го року навчання вирушають до частини, де на практиці вивчають особливості й тонкощі спеціальностей, що опановують, і, звісно, ознайомлюються з матеріальною базою – озброєнням і військовою технікою.

Цього разу піхота вивчала двигун, бойову частину й озброєння БМП-2 (бойова машина піхоти), якою, власне, зазвичай і пересуваються солдати в умовах воєнних дій і вражають ворога. Артилеристи ознайомлювалися з  мінометом українського виробництва «Молот», що стоїть на озброєнні 15-го бату, на занятті зі стрільби і управління вогнем артилерії, а спецпризначенці мали знайомство з БРДМ (бойова розвідувально-дозорна машина), яка є основною технікою для підрозділу розвідки.

Під час заняття

Старший викладач кафедри Валерій Коблицький пояснює: «Заняття у військовій частині дають можливість курсантам наочно ознайомитися з бойовою технікою. Ми розповідаємо, як машину заправляти, як проводити контрольний огляд, як її заряджати, показуємо порядок запуску, наведення бойових машин тощо. Такі заняття – це реальна бойова підготовка». Під час контрольного опитування курсанти-розвідники мали показати викладачу, що де міститься і як керувати машиною.

Цієї п’ятниці курсанти мали бонусом ще й цікаве заняття з мінно-вибуховими пристроями. Ознайомив слухачів із цією справою сапер, який пройшов бойові дії на Сході. У захваті від його уроку залишилися не лише студенти, а й викладачі. Кажуть, таким досвідом і багажем знань, який має ця людина, володіють одиниці.

Під час заняття

«Це було дуже цікаве заняття, ми змогли не тільки послухати теорію про міни, їх різновиди, але й побачити, навчитися розрізняти і навіть зрозуміти принципи їх дій. Ми ознайомилися і з протипіхотними, і з протитанковими мінами (от, наприклад, з протипіхотних бачили МОН-50 та ПФМ-1). Сапер підкріплював розповідь доречними прикладами із зони АТО, які змусили нас по-іншому дивитися на речі й сприймати все серйозніше», – ділиться курсантка Діана Ситар.

Оскільки кафедра невдовзі відрядить у світ своїх перших випускників, які матимуть звання молодшого лейтенанта запасу, готують їх ретельно: у липні кожен курсант, що претендує на військове звання, складатиме випускний іспит, де буде підтверджувати не лише теоретичні знання, а й навички стрільби та керування військовими автомобілями.

Ксенія Шокіна,

фото автора та Миколи Гомана
Теорія і практика | 06.03.17 | Додав Г_Кришiнець | 419 | 0.0/0
Теги: студенти, кафедра військової підготовки, заняття

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик