П`ятниця, 02.12.22, 15:53 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Юристи-першокурсники ознайомлювалися з організацією роботи суду та поліції
 

Навчання на юридичному факультеті не зводиться лише до відвідування аудиторних занять. Так, протягом грудня студенти 3-ої та 4-ої груп першого курсу юридичного факультету в рамках вивчення дисципліни «Судові та правоохоронні органи України» відвідали низку судових засідань в Апеляційному суді Закарпатської області, а також ознайомилися з організацією роботи обласного управління поліції. Викладання цієї дисципліни для юристів-першокурсників другого потоку забезпечує старший викладач кафедри кримінально-правових дисциплін та міжнародного кримінального права, кандидат юридичних наук Віталій Дацюк.

Участь студентів у судових засіданнях була організована за сприяння адвоката з міста Мукачева Андрія Лук’яненка. Справи, які проходили апеляційний розгляд, стосувалися оскарження постанов про накладення адміністративних стягнень за порушення митних правил. Тому першокурсники мали змогу не лише ознайомитися з організацією роботи суду та судового процесу, а й вникнути у специфіку притягнення до адміністративної відповідальності у нашому прикордонному регіоні.

Під час судового засідання

За участь у судових засіданнях та після написання відповідного есе студенти могли здобути додаткові індивідуальні бали. Авторами кращих есе стали Владислав Лозко, Марія Ілавська, Неля Шпилька, Мілан Райніш. Цікаво, що у своїх есе студенти вказали й на власні негативні враження. Зокрема майбутнім юристам не сподобалося, що судді дозволяють собі запізнюватися на засідання та займатися сторонніми справами під час слухання, чим виявляють неповагу до інших учасників процесу, а також подекуди упереджено ставляться до доводів однієї зі сторін, залучають як свідків у справі осіб, які є залежними від відповідача чи позивача, а потім враховують їхні свідчення як беззаперечний доказ.

 
 
 

У зв’язку з цим дехто зі студентів висловив свої сподівання, що в рамках судової реформи в Україні та відповідно до вимог нового закону про судоустрій щодо кваліфікаційного оцінювання суддів найближчим часом суддівський корпус в Україні якісно оновиться і непрофесійні судді більше не будуть здійснювати правосуддя.

 
 
 

Окрім того, 13 грудня за сприяння викладача кафедри кримінально-правових дисциплін та міжнародного кримінального права Олександра Софілканича та начальника відділу юридичного забезпечення ГУ НП Світлани Щадей юристи-першокурсники мали екскурсію до головного управління Національної поліції у Закарпатській області: майбутні правники відвідали музей закарпатської поліції, де про його історію, минуле й сьогодення, про нові експонати, привезені з війни на сході України, гостям розповіли працівники відділу комунікації ГУНП.

 
 
 
 

Далі в клубі поліції перед студентами виступили працівники юридичного відділу ГУНП Оксана Олашин та Олеся Чубелка, а також Андрій Готько з кадрового управління обласної поліції. Вони ознайомили зі структурою закарпатської поліції, роботою окремих служб, а також з умовами прийому на службу в поліцію. Відповіли й на запитання майбутніх юристів, яких найбільше зацікавила тема запобігання та протидії корупції у новій поліції.

Завершилася екскурсія в Центрі управління нарядами поліції, керівник якого Сергій Вишиван розповів про те, як працює служба 102, як поліція реагує на повідомлення громадян про вчинені злочини.

_x_PS1 Щоб бути професійним юристом, недостатньо лише добре навчатися й орієнтуватися в нормах правах. Теоретичні знання повинні підкріплюватися практичним змістом, розумінням організації та змісту діяльності правозастосовних органів, наочним ознайомленням з особливостями реалізації норм права._x_PS2 /live/2016/12/67policiya/zagalna.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 За інформацією старшого викладача юрфаку УжНУ Віталія Дацюка_x_PS11 Фото з сайту національної поліціїї у Закарпатській області_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 17.12.16 | Додав Г_Кришiнець | 799 | 0.0/0
Теги: заняття, студенти, поліція, судові розгляди, Суд, юрфак

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик