Понеділок, 20.01.20, 04:57 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Юристи-першокурсники ознайомлювалися з організацією роботи суду та поліції

Щоб бути професійним юристом, недостатньо лише добре навчатися й орієнтуватися в нормах правах. Теоретичні знання повинні підкріплюватися практичним змістом, розумінням організації та змісту діяльності правозастосовних органів, наочним ознайомленням з особливостями реалізації норм права.

 

Навчання на юридичному факультеті не зводиться лише до відвідування аудиторних занять. Так, протягом грудня студенти 3-ої та 4-ої груп першого курсу юридичного факультету в рамках вивчення дисципліни «Судові та правоохоронні органи України» відвідали низку судових засідань в Апеляційному суді Закарпатської області, а також ознайомилися з організацією роботи обласного управління поліції. Викладання цієї дисципліни для юристів-першокурсників другого потоку забезпечує старший викладач кафедри кримінально-правових дисциплін та міжнародного кримінального права, кандидат юридичних наук Віталій Дацюк.

Участь студентів у судових засіданнях була організована за сприяння адвоката з міста Мукачева Андрія Лук’яненка. Справи, які проходили апеляційний розгляд, стосувалися оскарження постанов про накладення адміністративних стягнень за порушення митних правил. Тому першокурсники мали змогу не лише ознайомитися з організацією роботи суду та судового процесу, а й вникнути у специфіку притягнення до адміністративної відповідальності у нашому прикордонному регіоні.

Під час судового засідання

За участь у судових засіданнях та після написання відповідного есе студенти могли здобути додаткові індивідуальні бали. Авторами кращих есе стали Владислав Лозко, Марія Ілавська, Неля Шпилька, Мілан Райніш. Цікаво, що у своїх есе студенти вказали й на власні негативні враження. Зокрема майбутнім юристам не сподобалося, що судді дозволяють собі запізнюватися на засідання та займатися сторонніми справами під час слухання, чим виявляють неповагу до інших учасників процесу, а також подекуди упереджено ставляться до доводів однієї зі сторін, залучають як свідків у справі осіб, які є залежними від відповідача чи позивача, а потім враховують їхні свідчення як беззаперечний доказ.

 
 
 

У зв’язку з цим дехто зі студентів висловив свої сподівання, що в рамках судової реформи в Україні та відповідно до вимог нового закону про судоустрій щодо кваліфікаційного оцінювання суддів найближчим часом суддівський корпус в Україні якісно оновиться і непрофесійні судді більше не будуть здійснювати правосуддя.

 
 
 

Окрім того, 13 грудня за сприяння викладача кафедри кримінально-правових дисциплін та міжнародного кримінального права Олександра Софілканича та начальника відділу юридичного забезпечення ГУ НП Світлани Щадей юристи-першокурсники мали екскурсію до головного управління Національної поліції у Закарпатській області: майбутні правники відвідали музей закарпатської поліції, де про його історію, минуле й сьогодення, про нові експонати, привезені з війни на сході України, гостям розповіли працівники відділу комунікації ГУНП.

 
 
 
 

Далі в клубі поліції перед студентами виступили працівники юридичного відділу ГУНП Оксана Олашин та Олеся Чубелка, а також Андрій Готько з кадрового управління обласної поліції. Вони ознайомили зі структурою закарпатської поліції, роботою окремих служб, а також з умовами прийому на службу в поліцію. Відповіли й на запитання майбутніх юристів, яких найбільше зацікавила тема запобігання та протидії корупції у новій поліції.

Завершилася екскурсія в Центрі управління нарядами поліції, керівник якого Сергій Вишиван розповів про те, як працює служба 102, як поліція реагує на повідомлення громадян про вчинені злочини.

За інформацією старшого викладача юрфаку УжНУ Віталія Дацюка

Фото з сайту національної поліціїї у Закарпатській області
Теорія і практика | 17.12.16 | Додав Г_Кришiнець | 589 | 0.0/0
Теги: заняття, студенти, поліція, судові розгляди, Суд, юрфак

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик