Понеділок, 21.10.19, 10:38 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Екскурсії

Студенти та викладачі істфаку відвідали Пряшів і Кошиці
Біля філософського факультету Пряшівського університету

Днями студенти третього, четвертого та п’ятого курсів історичного факультету, а також викладачі, лаборанти кафедр і працівники деканату повернулися з поїздки до Словаччини. Зініціював та організував подорож кандидат історичних наук, доцент кафедри нової і новітньої історії та історіографії Ігор Омелянович Шніцер.

Процес в’їзду до Словаччини традиційно відбувається нешвидко. Нам «пощастило» більше: ми втрапили якраз на перезмінку й перетинали кордон ще довше ツ. Половину часу їзди до Пряшева нас супроводжував невеликий сніжок, який згодом перейшов у дощик, що тривав із перервами весь день. Отож сама словацька природа плакала з радості від того, що бачить нас у своїх володіннях.

Біля головного корпусу Пряшівського університету

Прибувши до пункту призначення, ми відвідали місцевий вищий навчальний заклад, назва якого всім підняла настрій, – Пряшівський університет. Нам показали корпус, де розмістився ректорат і факультет спорту, а далі повели у будівлю філософського факультету оглянути читальний зал і місця відпочинку студентів. На жаль, навчальних аудиторій і гуртожитків нам не показали, проте й без цього було помітно, що умови для навчання у Пряшівському університеті надзвичайно хороші. Одним із найяскравіших вражень було те, що навіть у коридорах тутешні студенти ходили в майках.

В одному з місць відпочинку студентів

Після невеличкої екскурсії вишем ми відвідали Загальну школу Сибірську на околиці Пряшева. Спершу здивувало те, що учні, приходячи до закладу, перевзуваються в кеди чи тапочки, кладучи «вуличне» взуття в індивідуальні шафки у вестибюлі. Далі здивування лише наростало: нам показали добре обладнані й красиві кабінети фізики, образотворчого мистецтва, технічного навчання й аудиторію з сенсорною мультимедійною дошкою, яка спеціально пристосована для навчання з використанням планшетів. Ознайомили й з чудовим великим шкільним спортзалом із цифровим табло, трибунами, висувними баскетбольними щитами, футбольними воротами та двома тренажерними залами.

Сповнені нових вражень, ми поїхали в Кошиці, які рік тому дістало статус «Культурна столиця Європи ’2013». Цікаву екскурсію містом улаштував Ігор Омелянович. Ми побачили руїни Кошицького замку в центрі міста, відвідали собор Св. Єлисавети, побачили будівлю Державного театру й знаменитий місцевий світло-музичний фонтан, який, зважаючи на пору року, на жаль, не працював. Після екскурсії містом ми зайшли в торговий центр, де кожен придбав якісь гостинці додому.

Дорогою додому в автобусі лунали пісні, які хором співали і студенти, й викладачі, і лаборанти, й працівники деканату. Повернулися в Ужгород втомленими, зате задоволеними й сповненими нових вражень. На наступну таку поїздку студенти сподіваються навесні.

Юрій Офіцинський,

cтудент ІІІ курсу історичного факультету
Екскурсії | 02.12.14 | Додав VIP | 1290 | 5.0/3
Теги: Кошиці, Пряшів, істфак, екскурсія

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики