Четвер, 19.09.19, 11:29 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Студгромада

Студенти-медики зібралися на ІІ Міжнародний Карпатський форум

7 травня урочистим відкриттям стартував ІІ Карпатський форум UMSA (Всеукраїнської молодіжної асоціації студентів-медиків). Триденний захід для молоді сприяв спілкуванню студентів-медиків та розгляду актуальних питань розвитку студентського медичного руху, зокрема можливості професійних обмінів.

Володимир Смоланка

Традиційно під час відкриття віце-президент UMSA, шестикурсник медфаку УжНУ Володимир Смоланка розповів про особливості Карпатського форуму, представив команду організаторів та детальніше розповів про програму заходу.

«UMSA стала потужною організацією, яка відкриває величезні можливості для студентів-медиків України. Зокрема, з 2016 року ми дістали можливість відправляти студентів на літнє стажування у більш ніж 100 країн світу», – наголосив Володимир Смоланка під час відкриття. Карпатський форум – один із двох масштабних з’їздів представників UMSA поряд із Національною асамблеєю, яка проводиться восени в Києві. Цьогоріч на форумі близько 120 учасників.

 

У межах ІІ Міжнародного Карпатського форуму студентів-медиків розглянули питання міжнародного партнерства між асоціаціями студентів-медиків країн Східноєвропейського регіону. Крім представників усіх медичних вишів чи факультетів України, учасниками форуму стали представники асоціацій-членів IFMSA Словаччини, Угорщини, Чехії, Польщі та Румунії.

Іван Миронюк

Також у межах форуму був передбачений з’їзд представників Студентських наукових товариств ВМ(Ф)НЗ України, а також пленум Ukrainian Medical Students Association та засідання комітетів асоціації. За словами Володимира Смоланки, громада студентів-медиків активна, але є потреба залучення молоді до неї, тому всі разом структурують роботу Всеукраїнської молодіжної асоціації студентів-медиків.

Зокрема, на секційних засіданнях працювали комітет професійних обмінів, комітет охорони здоров'я, комітет медичної освіти, комітет прав людини та миру, комітет репродуктивного здоров'я, ВІЛ/СНІДу.

 

До речі, у засіданні останнього комітету взяв участь і головний лікар Закарпатського центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Іван Миронюк.

Крім засідань, молодь брала участь у Всеукраїнському медичному турнірі знавців медицини, воркшопах «Грою проти СНІДу», де в інтерактивній формі поглиблювали знання про особливості хвороби, уникнення небажаної вагітності тощо, а також потренувалися робити масаж серця, штучне дихання, накладати джгути, шини та надавати іншу допомогу при травмуванні під час воркшопу «Медичний волонтер».

Не обійшовся форум і без екскурсії містом та товариських вечірок.

Іванка Когутич
Студгромада | 09.05.16 | Додав Г_Кришiнець | 691 | 0.0/0
Теги: UMSA, Карпатський форум, співпраця, медфак, форум

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]