Вівторок, 17.09.19, 01:43 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Екскурсії

Студенти-географи побували у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту

Днями студенти-географи ІІІ курсу відвідали Закарпатський музей народної архітектури та побуту в рамках навчальної програми «Географія населення з основами демографії». Очолив екскурсію старший викладач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування Борис Жулканич, ініціативу ж відвідати музей просто неба виявили самі студенти.

Досвідчені екскурсоводи та співробітники музею охоче розказували про всі наявні експонати та їх історію. «Розповіді були надзвичайно цікавими й збіглися в часі з вивченням теми “Етнічна географія”», – зауважив Борис Михайлович.

Ольга Радь

У музеї розміщені 7 садиб, 6 житлових будівель, церква, дзвіниця, школа, кузня, млин, ступа-сукновальня та корчма. Загалом понад 14 тисяч експонатів. Із заходу на схід розташовані зразки житла і садиб закарпатців низовинних районів – долинян, на пагорбі – горян: бойків та гуцулів, а також споруди угорського та румунського населення. Побачене нікого не залишило байдужим – присутні активно ставили питання, дискутували.

Студентка-третьокурсниця Ольга Радь розповіла, що музей відвідала вже вдруге. «Колись була тут зі своїм класом і досі пам'ятаю ті незабутні враження. Люблю відвідувати такі місця, адже тут, у центрі Ужгорода, переступивши поріг музею, ніби потрапляєш у минуле і можеш краще уявити, як жили наші прадіди раніше, відчути атмосферу 18–19 століть.

 

Найбільше мене вразила архітектура церкви, дивлячись на яку, захоплюєшся роботою майстрів, які без каменю та позолоти, з дерева за допомогою звичайних інструментів створили просту, строгу і водночас витончену будівлю, яка простояла вже понад 200 років. Рекомендую всім, особливо жителям Закарпаття, обов'язково відвідати цей куточок минулого в Ужгороді».

Юлія Шароді

Ініціатор походу Юлія Шароді поділилася: «Більшість студентів уже побували в музеї ще в школі, але в старшому віці все сприймається зовсім по-іншому: починаєш думати, як саме зробили ці хатинки, скільки сил вклали і скільки часу витратили на будівництво. Навіть із новітніми технологіями не всі можуть звести такі споруди.

На початку екскурсії ми запитали, чи багато тут відвідувачів – відповідь нас розчарувала. На жаль, екскурсії проводять хіба що для школярів молодших класів і для туристів з інших міст. Зовсім рідко виявляють бажання ознайомитися з минулим нашого краю саме студенти».

Голова СНТ географічного факультету наголосила, що такі екскурсії важливі для студентів будь-якого факультету. Користуючись нагодою, студенти висловлюють безмежну вдячність улюбленому викладачу Борису Михайловичу Жулканичу за те, що підтримав ідею та допоміг її реалізувати.

Віра Лабич,

фото Юлії Шароді
Екскурсії | 13.05.16 | Додав Г_Кришiнець | 742 | 0.0/0
Теги: екскурсія, студенти, музей, Геофак, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики