Понеділок, 23.09.19, 10:35 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зблизька

Відбіркова комісія: по той бік приймальної стійки
Відбіркова комісія факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу

На початку навчального року коридорами університету несміливо затупотять студенти-першачки. Розпізнати їх легко: розгублені, хочуть додому, головна ціль – не загубитися і знайти аудиторію. Старші й далі називають їх «абітурою»: мовляв, до першої сесії ти ще не студент. Але вступити до вишу – це вже немалий крок. У його звершенні колишньому школяреві допомагають і вчителі, й батьки, і люди, які зустрічають під час вступної кампанії.

Про тих, котрі першими зустрічають охочих долучитися до університетської родини, і буде наша розповідь. Відбіркових комісій в УжНУ – за два десятки. Сьогодні знайомимося з однією – факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу!

До кінця липня семеро чарівних працьовитих дівчат тримають свої тендітні руки на пульсі потоку заяв на вступ до свого підрозділу: допомагають із заповненням, регулюють внесення інформації в базу даних, ведуть журнал реєстрації вступників, консультують абітурієнтів з різних питань щодо майбутнього навчання на факультеті. Серед них і досвідчені, які працюють у комісії декілька років поспіль, і ті, хто взявся за цю роботу вперше.

Їхні трудові будні тривають з понеділка до суботи – з 9 до 17. А то й довше... Серед тих, для кого робота в період вступної кампанії не є чимсь новим, – Андріана Гешур, Ганна Левдар-Беть та Олеся Бенчак, які знайомляться з абітурієнтами відповідно 2, 5 і 6 років поспіль. Новачками ж є Іванна Довба, Яна Нілабович, Наталія Добош та Мирослава Бочкаі.

Зліва – Мирослава Бочкаі, справа – Ганна Левдар-Беть

Мирослава й поділилася своїми враженнями: «Робота у приймальній комісії не так важка, як відповідальна. Маємо вести діалог з абітурієнтами, чітко й максимально повно надавати всю інформацію, що їх цікавить. Як працівник кафедри прикладної лінгвістики, ознайомлюю охочих здобути цю спеціальність з особливостями навчання, можливістю спілкуватися з іноземними гостями, виїжджати за кордон, оволодіти іншою мовою».

Її слова доповнює Ганна Левдар-Беть: «Найбільш відповідальна річ – заповнення журналу реєстрації вступників. За весь час моєї роботи у відбірковій комісії казусів не траплялося, але це тільки тому, що працюємо з цим документом надуважно. Багато колег – новачки, тому працювати весело, інколи згадую себе на їхньому місці, намагаюся допомогти у разі труднощів».

Колектив дружний і позитивний, що одразу помітно: то пожартують, то розділять між собою якесь доручення. Таке ставлення і до вступників, адже для них життя в університеті ще зовсім чуже, не кажучи про те, що більшість – приїжджі. Часто абітурієнти приходять з батьками, тому останніх дівчатам доводиться запевняти, що дитина протягом навчального року буде в повному порядку, розповідати про гуртожитки, харчування, розміщення факультету, умови для навчання.

Найважчі періоди роботи – перший і останній тижні вступної кампанії, бо саме тоді найбільший наплив вступників. Розповідають, як минулих років на останніх етапах подачі документів було стільки роботи, що доводилося лишатися на ніч, аби вкластися у визначений термін. Тому взяли собі за традицію збиратися компанією після довгоочікуваного останнього дня роботи на відпочинок. Цього року планують провести його в санаторії-профілакторії УжНУ «Скалка».

Підсумував роботу своїх підопічних Юрій Мателешко, відповідальний секретар відбіркової комісії факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу: «Працюємо на результат, і судячи з того, що він високий, можна сказати, що своїм завданням даємо раду. Все, що мало бути виконано на сьогодні, зроблено. Дівчата працюють злагоджено, дисципліна на належному рівні. Єдиний негативний момент – температура, адже вступна кампанія відбувається саме в пік літньої спеки. На це скаржаться й абітурієнти. Напевно, це єдина проблема, вирішити яку нам не снаги».

Що лишається нам, крім того як подякувати дівчатам за їхню відповідальність, сумлінність та позитив? Легкої вам роботи й хороших абітурієнтів!

Антоніна Чундак

для Медіацентру УжНУ
Зблизька | 26.07.15 | Додав Путрашик | 1243 | 0.0/0
Теги: відбіркова комісія

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики