П`ятниця, 07.10.22, 15:31 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Музей – у поміч туризму
Студентам розповіли про музей

І хоча в цьому імпровізованому закарпатському селі в самому середмісті Ужгорода доводилося бувати десятки разів, у ролі керівника студентської виробничої практики «Технологія і організація туризму» – вперше. Разом зі студентами-заочниками факультету туризму та міжнародних комунікацій Ужгородського університету ми впродовж майже тижня останнього зимового місяця вивчали цей об’єкт туристичної інфраструктури Закарпаття.

Приймали нас, як зрештою і кожного відвідувача, зі щирим серцем і відкритою душею. Бо лише в такий спосіб сфера гостинності, що обслуговує туристів, може задовольнити їх вимоги, що постійно зростають.

Продемонстрували і музейні експонати

Із початку 2017-го у музеї новий молодий директор. Ним став Василь Коцан – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України УжНУ, який пропрацював у скансені вже 11 років і пройшов усіма кар’єрними щаблями: старший науковий співробітник, завідувач відділу, заступник директора з наукової роботи. Головне своє завдання новий керівник бачить у збереженні в належному стані об’єктів установи та збільшенні потоку відвідувачів усіх категорій.

Нині ця цифра, до слова, чималенька – сягає близько 90 тисяч. Але турист, що далі, стає вибагливішим, й аби задовольнити його запити, потрібно впроваджувати нові технології.

У церкві

Щоб відвідувачі музею ще довго могли долучатися до живого дихання закарпатської старовини, тут постійно виконують відновлювально-реставраційні роботи, заготовляють матеріали для перекриття солом’яних стріх.

Намагаються модернізувати реставраційні майстерні, встановити сучасне обладнання, придбати необхідні препарати і матеріали. Ця робота ведеться паралельно з поглибленням наукових досліджень, активізацією видавничої діяльності…

 

Оскільки левова частка гостей музею – це діти і школярі, тут працюють над створенням «Музейної абетки», настільної гри «Подорож Закарпаттям», програмою «Живий музей». Остання передбачає організацію майстерень і шкіл, де охочих навчатимуть гончарства, ткацтва, вишивки, ковальства, лозоплетіння, писанкарства, виготовлення традиційної народної іграшки тощо.

 

При музеї мають запрацювати студії і гуртки для різновікових категорій відвідувачів. Ужгородські музейники планують систематично організовувати в скансені різноманітні акції й атракції. Серед них щомісячно – нічну екскурсію, до початку роботи літніх таборів – «Канікули в музеї».

Весь понад півсотчленний колектив науково-технічних працівників прагне дати своєму дітищу друге дихання, наповнити його життя новим змістом.

У своїй рекламній продукції музейники цитують слова Григорія Сковороди: «Пізнай свій край… себе, свій рід, свій народ, свою землю – і ти побачиш шлях у життя…». Цю місію з честю виконує й Закарпатський музей народної архітектури та побуту.

_x_PS1 Наприкінці вулиці Капітульної в обласному центрі під мурами Ужгородського замку на площі майже двох гектарів розкинувся унікальний скансен, тобто музейна установа просто неба. Цьогоріч, 27 червня, Закарпатський музей народної архітектури та побуту відзначатиме своє 47-річчя._x_PS2 /live/2017/02/21muzey/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 За інформацією Василя Гарагонича, професора кафедри _x_PS11 туристичної інфраструктури та сервісу УжНУ _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 13.02.17 | Додав Г_Кришiнець | 456 | 0.0/0
Теги: факультет туризму та МК, студенти, скансен, практика, музей, туризм

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик