Понеділок, 06.02.23, 03:07 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зустрічі

Honoris causa УжНУ зі США відвідав факультет міжнародних відносин

Роль цієї особистості в житті нашого міста та нашого навчального закладу важко переоцінити: вже понад 20 років поспіль п. Бобер приїздить в Україну, щоразу ініціюючи цікаві, суспільно корисні для Ужгорода проекти. Протягом років співпраці у фокусі його інтересу – освітні питання. З 2006 року завдяки Пітеру Боберу щорічно за програмою «Відкритий світ», що її фінансує уряд США, молоді викладачі УжНУ мають стажування за кордоном.

Кілька років тому разом із паном Бобером до Ужгорода приїздили студенти громадського коледжу Амква з міста Роусбурга (Орегон, США). Цього року до складу делегації, що відвідала місто-побратим Ужгорода Корвалліс, також увійшли представники УжНУ. За сприяння цього надзвичайно активного чоловіка було встановлено зв’язки між нашим вишем та провідною освітньою установою штату Орегон – Орегонським державним університетом (Oregon State University).   

Пітер Бобер під час лекції

Для факультету міжнародних відносин Пітер Бобер – особливий гість. Декан цього підрозділу Микола Палінчак зауважує: «Ми знайомі з Пітером Бобером з 2007 року. Щоразу під час свого приїзду до Ужгорода він знаходить час і можливість поспілкуватися зі студентами на актуальні професійні теми. Пітер усе життя пропрацював в освіті – вийшов на пенсію з посади директора центру розвитку бізнесу громадського коледжу Амква з Роусбурга, тому дізнатися дещо з його практики – неоціненний досвід для наших студентів. Тим більше, що наша молодь має змогу вільно спілкуватися англійською мовою на професійні теми. 

Нам надзвичайно приємно мати такого друга, як пан Бобер. З його допомогою вдалося залучити до стажування у США за програмою «Відкритий світ» молодих перспективних викладачів не тільки нашого факультету, а й юридичного, економічного, інших підрозділів закладу. Участь у такій програмі, як свідчить практика, дає неймовірний поштовх особистісному та професійному розвитку наших молодих колег. Я особисто надзвичайно ціную його підтримку і сподіваюся, що дотичних тем для співпраці в майбутньому буде вдосталь».

Захоплення пана Бобера – політика, зокрема політичні аспекти українсько-американських відносин. Цього разу шановний гість виступив з лекцією для студентів факультету міжнародних відносин на актуальну тему: «Особливості політичної ситуації в США напередодні виборів президента» – студенти дізналися про деякі аспекти політичної системи США, особливості цьогорічної кампанії та можливі наслідки майбутнього вибору не тільки для Сполучених Штатів, а й для України та світу.

 

Також цього разу під час зустрічі з деканом факультету та керівниками кафедр підбили підсумки цьогорічної співпраці між УжНУ та Орегонським державним університетом, обговорили перспективи участі студентів факультету в магістерській програмі «Public policy» Орегонського університету. Пан Бобер також окреслив перспективи дальшої співпраці в рамках програми «Відкритий світ» (OpenWorld) і повідомив про нові цікаві теми програми, участь у яких зможуть узяти наші випускники та викладачі.

Пітер Бобер зауважує: «У мене склалися надзвичайно позитивні враження за роки роботи з УжНУ та факультетом міжнародних відносин зокрема. Вдалою є наша співпраця з професором Миколою Палінчаком у межах програми «Відкритий світ». Крім цього, працівники деканату розробляють цікаві насичені програми перебування для делегацій, які я очолював (для студентів, викладачів, адміністрації вищих освітніх закладів Орегону), допомагають координувати делегації з Ужгорода, які відвідують Орегон.   

Я завжди наголошую, що міждержавні відносини формуються насамперед на рівні громад, головним чином – на рівні особистісних зв’язків. Тому мені завжди приємно мати справу з організованими і компетентними лідерами. Враження дуже приємні.

Також захоплююся прагненням до успіху і мотивованістю вашої молоді, тому намагаюся підбадьорити студентів у цей складний для вашої держави час. Звертаючись до них, бажаю не полишати саморозвитку, адже вони – майбутнє України».

_x_PS1 Днями на факультет міжнародних відносин завітав почесний громадянин Ужгорода, Honoris causa нашого університету, голова ради Асоціації міст-побратимів «Корвалліс-Ужгород», громадський діяч Пітер Бобер (США, Орегон). _x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 /live/2016/11/08mizhnar_bober/studenti.jpg_x_PS5 _x_PS6 Пітер Бобер з представниками факультету міжнародних відносин_x_PS7 50%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 За інформацією кафедри міжнародних відносин_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Зустрічі | 04.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 687 | 5.0/1
Теги: студенти, лекція, Пітер Бобер, зустріч, Факультет міжнародних відносин, США

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики