Четвер, 19.12.24, 01:42 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Галерея слави, гордості, надії

Публікацій у розділі: 33
Показано публікацій: 21-33
Сторінки: « 1 2

Іван Коршинський: «Запанує мир, стане безпечною незалежність – треба працювати над духовністю»
Книга життя Івана Юрійовича Коршинського, народного депутата України, доцента УжНУ, заслуженого лікаря України, голови Закарпатської крайової організації політичних в’язнів і репресованих, почесного громадянина міста Ужгорода, містить чимало таких сторінок, які сучасному поколінню зрозуміти важко. Від розповідей шкірою пробігає мороз. Стає ще страшніше через усвідомлення, що історія жахливого сталінського терору повторюється сьогодні. Не з такою, на щастя, силою, але знову ж таки з українцями за їхнє прагнення бути вільними.
Наші ветерани | Переглядів: 1656 | Дата: 12.06.14

Дядя Ваня каже, що йому скоро стукне 100... Через 26 років

Життя! Жити повним життям! Той, хто не відчуває у собі цієї п’янкої сили, цієї переможної радості життя – хай навіть у нещасті, – той не художник… Справжня велич пізнається у її здатності тріумфувати і в радощах, і в горі.

Е. Гельдернесс

Вони – наше обличчя | Переглядів: 1307 | Дата: 02.05.14

Василь Комендар: високогірник, який рятував закарпатські заповідники і винайшов еліксир здоров’я
Про життя закоханої у квіти людини, яка знає кожну рослинку Карпат, хочеться слухати, а потім переповідати нескінченно довго. Для знавця флори наукові дослідження невіддільні від мандрів, тому ботаніку, виходить, можна назвати однією з найромантичніших наук. Але в житті зазвичай трапляється чимало прикрощів. Людині доводиться переживати втрати, зради колишніх друзів. Навряд чи можна описати у межах інтерв’ю усе, що довелося пережити одному з найвідоміших закарпатських біологів Василеві Івановичу Комендареві.
Наші ветерани | Переглядів: 2304 | Дата: 07.04.14

Марія Мартин: 46 років роботи – школі, ще 20 – УжНУ
Марію Андріївну Мартин можна слухати годинами. Педагог із 66-річним стажем змальовує картини дитинства, юності, роки викладання у виші, а також розповідає історії про своїх вихованців, якими надзвичайно пишається. Її спогади – наче короткі притчі, бо в кожній є людська історія і життєвий урок.
Наші ветерани | Переглядів: 1705 | Дата: 06.04.14

Іван Мешко: «Всі революції у світі давали величезний імпульс економічному розвою»
Сьогодні на Закарпатті нараховують понад 10 тисяч економістів із вищою освітою і понад 200 кандидатів економічних наук, які навчалися в УжНУ. Поєднує всіх цих людей ключова постать, яка відіграла важливу роль у становленні економічної освіти краю і досі продовжує навчати студентів.
Наші ветерани | Переглядів: 1702 | Дата: 07.03.14

Патріарх УжНУ Василь Гомонай допомагає людям полетіти на Марс
Стратегічно важливі в радянські часи й актуальні донині розробки належать закарпатському науковцю, який читав свої лекції студентам України, Республіки Малі й Алжиру, співпрацював з Інститутом медико-біологічних проблем АН СРСР, низкою закарпатських підприємств, а також зробив важливі дослідження в екологічній сфері. 24 лютого йому, доктору хімічних наук, професору Василю Гомонаю, виповнюється 81.
Наші ветерани | Переглядів: 2250 | Дата: 24.02.14

Петро Мідянка: «Поза Україною нема життя, а якщо і є, то воно не дійсне…»
Він завітав неждано-негадано. І я була заскочена словами редактора зі слухавки: «До нас іде Мідянка. Поспілкуєтеся... Зробите інтерв’ю». Про що говорити з Шевченківським лауреатом мені, студентці-четвертокурсниці? Ой лишенько...
В підґрунті успіху – УжНУ | Переглядів: 1371 | Дата: 11.02.14

Казимир Гурницький: «Весь розвиток на землі визначається Божественним провидінням»
Енциклопедичність знань Казимира Гурницького, закарпатського історика й письменника, сьогодні важко переоцінити. Все життя він відкривав перед студентами УжНУ таємниці країн Азії та Африки, першим почав ґрунтовно досліджувати постать забутого в СРСР Агатангела Кримського — історика, письменника, перекладача і поліглота.
Наші ветерани | Переглядів: 1319 | Дата: 07.02.14

Олена Камінська: від філології до танців
На більшості заходів, які проходять в Ужгороді та на Закарпатті загалом, можна почути фразу: «А зараз зустрічайте «Бліц»!» Таке оголошення зазвичай супроводжується радісними вигуками. І недарма: колектив студії сучасного танцю «Бліц» вирізняється неординарною музикою, чудовою постановкою, цікавим колоритом і, що особливо важливо, щирими усмішками тих, хто танцює. Одразу видно, що людям подобається те, що вони роблять, а за такою потужною роботою має стояти хороший керівник.
В підґрунті успіху – УжНУ | Переглядів: 1360 | Дата: 05.02.14

Сто справ Марти Волощук
У Марти Гнатівни Волощук потрібно вчитися бути справжньою жінкою. Вчитися толерантності, виваженості, відповідальності, спокою і водночас енергійності. Коли говорять, що мудрість приходить з роками, здається, що пані Марту з колиски наділили цією рисою. Успішна жінка – не та, що кар’єристка, а та, котра вміє бути коханою дружиною, сумлінною працівницею і люблячою мамою. Марта Гнатівна об’єднує всі ці іпостасі.
Вони – наше обличчя | Переглядів: 1041 | Дата: 10.12.13

Професор Сергій Федака читає сотню книг на місяць і вважає університет своєрідним живим організмом
Сергія Федаку, доктора історичних наук, професора, письменника, журналіста в УжНУ і поза ним знають по-різному. Безсумнівний авторитет цієї особистості є предметом обговорення не тільки в наукових колах, літературному, журналістському середовищі, а й серед студентів. Тому що бути літописцем сучасності, досліджувати минуле й заглядати у майбутнє не кожному під силу. При цьому ще й навчати історії інших, видавати «на ура» чергову наукову працю, літературний твір чи аналітичну статтю – вже звична справа, бо Сергій Дмитрович встигає усе.
Вони – наше обличчя | Переглядів: 962 | Дата: 27.11.13

Поліна Ростовцева: частину життя віддала війні, іншу – університетові
Із ювілейних 90 літ понад 30 Поліна Ростовцева пропрацювала старшим лаборантом на кафедрі української літератури філологічного факультету УжНУ. За цей час тричі змінювався завідувач – був Петро Петрович Пономарів, відтак Павло Миколайович Лісовий, потім Микола Панасович Лакиза. Кафедра двічі змінювала свою адресу. А віддана працівниця завжди кваліфіковано допомагала студентам, підтримувала молодих викладачів. Нині її роботу також згадують із вдячністю, навідуються в гості, а в День народження бажають міцного здоров’я й сімейного добробуту.
Наші ветерани | Переглядів: 850 | Дата: 20.11.13

Володимир Чулей: «Я щасливий: мені все життя трапляються добрі й щирі люди...»
Кожне життя – це маленька трагедія. Але хтось вміє перетворити її на красиву історію, яка викликатиме захоплення. Розмова з чоловіком, про якого йтиме мова, була найемоційнішою з усіх тих, які мені доводилося вести. 1 год 40 хв безперервних сліз. І добре, що він цього не бачив. Коли я домовлялася з ним про інтерв’ю, був страшенно здивований: «Писати про мене? Та у нашому університеті повно геніальних людей, професорів – тих, хто дійсно цього заслужив!!!».
Вони – наше обличчя | Переглядів: 801 | Дата: 29.09.13

1-20 21-33

Ми у Facebook

На Закарпатті чимало унікальних людей, які творять його історію і сучасність. Вони щоденно ходять вулицями, п’ють каву в затишних кав’ярнях, розповідають одне одному захопливі історії, а також навчають студентів найбільшого вишу області. Сотні тисяч таких науковців, дослідників, педагогів творили 400-річну історію вищої освіти Закарпаття. Плоди їхньої праці успадкувало сучасне покоління, тому зобов’язане знати, поважати й уміло використовувати набутки. І якщо в калейдоскопі історії 400 років і не багато, то для університету навіть 5 років означає зміну покоління.

Сторінки історії УжНУ, здобутки вищої освіти, погляд різних поколінь на сучасний стан справ пропонуємо вам у новій рубриці Медіацентру УжНУ – «Галерея слави, успіху, надії...». Віримо, що мудрість світил науки і рядових сумлінних працівників нашого університету, досвід успішних людей, підґрунтям для досягнень котрих стало набуте за роки навчання в УжНУ, діяльний дух нашої перспективної молоді, допоможе сучасному поколінню зрозуміти процеси, які сьогодні переживаємо, а також уникнути помилок. Дослухаймося до порад і самі будьмо мудрими!

На кожному факультеті УжНУ свого часу працювали чи й далі трудяться поважні, мудрі, варті більшої уваги люди. Чимало маємо й випускників, що здобули висоти в різних сферах суспільного життя. Росте в нас нова зміна талановитої молоді. Нерідко вони ще й скромні, тож не надто охоче розповідають про себе. Тож якщо ви знаєте людей, які можуть доповнити галерею постатей нашої рубрики, повідомляйте нам, будь ласка.

Координати – на сайті.

Дякуємо за співпрацю!

Щиро ваш Медіацентр УжНУ