Середа, 01.02.23, 15:11 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Конкурси

Закарпатські «малі академіки» захистили в УжНУ свої розвідки з журналістики, соціології, теології, релігієзнавства

Зранку, після офіційного відкриття конкурсу-захисту МАН, учні приступили до написання контрольних завдань із базових дисциплін. Відтак представляли свої перші наукові доробки перед комісіями за секціями.

Протягом захисту учасники ділилися результатами досліджень, пояснювали, чому обрали саме такі теми, розповідали про актуальність і новизну робіт. Промови супроводжували презентаціями. Після виступів школярів присутні могли поставити їм питання, поцікавитися подробицями щодо виконаних робіт.

Зокрема, майбутні журналісти працювали на філологічному факультеті. До складу журі, що оцінювало напрацювання юних дослідників медіасфери, увійшли доценти кафедри журналістики Володимир Тарасюк і Ганна Гецко, а також викладач цієї ж кафедри Наталія Толочко.

 
11-класник Рокосівської ЗОШ на Хустщині Юрій Павлій

І хоч група «малих академіків» виявилася тут не надто численною – зібралося всього четверо школярів з Міжгір’я, Хустщини, Тячівщини та Ужгорода – теми, які вони намагалися досліджувати, безумовно, заслуговують на увагу. А цікавлять юнь як питання історії журналістики, так і процеси, що відбуваються в новітніх медіа, а також проблеми журналістської теорії і практики. Дехто з’ясовував корені одної з найдавніших професій, когось цікавив вплив соцмереж на свідомість сучасної молоді, хтось з’ясовував особливості деяких жанрів друкованої і тележурналістики. Журі відзначило бажання юні до наукового пошуку, наголосивши разом з тим на важливості самостійного підходу до таких розвідок. Врешті перемогу присудили 11-класнику Рокосівської ЗОШ на Хустщині Юрію Павлію, котрий досліджував різновиди заміток у газеті «Нарцисова долина»

 

До секції «Теологія, релігієзнавство та історія релігії» долучилося одинадцять учасників. Серед них – учні 9-х, 10-х та 11-х класів. З’їхалися школярі з Хустського, Перечинського, Виноградівського, Рахівського, Іршавського, Мукачівського та Берегівського районів. Двоє майбутніх релігієзнавців захищали честь Ужгорода.

Говорили про різне. Зокрема, про становлення й розвиток напрямів християнського культу східного обряду в окремих селах Хустщини (Велятино), Іршавщини (Чорний Потік) та на Закарпатті загалом; вплив церкви на освіту; про репресоване духовенство краю, а також поборників віри (Івана Марґітича) й вірних слуг Господніх (Петра Ороса); про політику атеїзму і терор проти церкви за радянських часів; заглиблювалися навіть у філософський, релігійний та соціокультурний аспекти такого явища, як радість ☺.

 

Доробки з «Теології, релігієзнавства та історії релігії» оцінювала комісія, до складу якої ввійшли доценти кафедри політології і державного управління УжНУ Михайло Зан, Іван Стряпко та Віктор Петрецький. Вони підбили підсумки заходу і, належно оцінивши досягнення учасників МАН, назвали найкращі роботи.

_x_PS1 17 лютого Ужгородський університет приймав обласний етап Малої академії наук. Школярі з усього Закарпаття захищали свої наукові роботи в секціях «Журналістика», «Соціологія», «Теологія, релігієзнавство та історія релігії», що входять до відділення «Філософії та суспільствознавства»._x_PS2 /live/2017/02/40man_fsn/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Антоніна Чундак_x_PS11 Фото авторки та Наталії Толочко_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Конкурси | 19.02.17 | Додав Г_Кришiнець | 734 | 5.0/1
Теги: Факультет суспільних наук, Ман, школярі

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики