Неділя, 22.09.19, 19:21 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зустрічі

З Івано-Франківщини на Закарпаття: письменницький десант

21 квітня до студентів філологічного факультету завітав справжній письменницький десант з Івано-Франківська: Євген Баран, Марія Микицей, Любомир Стринаглюк та Світлана Бреславська-Кемінь. Митці слова розповіли про літературний процес у рідному краї та представили свої напрацювання.

Євген Баран

На зустрічі були також Олег Хававчак, викладач кафедри української літератури, та професор, письменник Сергій Федака. Студенти із захопленням слухали гостей, а кожне цитування творів чи декламування авторської поезії зустрічали оваціями.

Євген Баран – не лише літературний критик, літературознавець, есеїст, а й керівник обласної організації Національної спілки письменників України на Івано-Франківщині.

Любомир Стринаглюк

Пан Євген розповів, що їх об'єднання налічує 65 членів, серед яких 2 лауреати Шевченківської премії. Спілка є творчою, активною, рухливою, проводить чимало різних заходів, заснувала кілька премій. Також видає два журнали: «Перевал» та «Дзвіночок». Цього року в травні святкуватиме своє 45-річчя.

Євген Баран розповів також про свої цьогорічні твори «Шоколадна Україна» та «Недописана книга», прочитав уривок есею з видання «У полоні стереотипів..», що свого часу було відзначене міжнародною літературною премією ім. Г. Сковороди, а також із книг «Думки вголос» та «Порнографічна сутність правди».

Світлана Бреславська-Кемінь

Поезія Любомира Стринаглюка тяжіє до дискурсу неомодернізму в сучасній українській літературі. Митець представив своє нещодавнє напрацювання – книгу «Знаки часу. Розпізнавання». Його стиль викладу з тяжінням до езотерики викликав чималий інтерес в аудиторії. Студенти цікавилися, чи справді він вірить у ті знаки, про які пише. Митець відповів: «Який сенс ми вкладаємо в те, у що віримо, те на виході і маємо. Це може стосуватися будь-чого – тих же татуювань, пірсингу тощо».

Марія Микицей

Пані Світлана Бреславська-Кемінь поділилася секретами написання своїх творів й розповіла, що «не видавлює» з себе поезію – це приходить до неї спонтанно і переважно вночі. Також зачитала дещо зі свіжих напрацювань. Уривок зі свого роману зачитала і Марія Микицей, пояснивши, що суть твору – показати, як інколи прості вчинки людини можуть призвести до кардинальних змін у її житті. Письменниця пише й вірші – каже, що вони даються їй легше, а от проза «хоче, щоб їй віддавали частину життя».

Після завершення колективного обговорення чимало студентів виявили бажання поспілкуватися з гостями наодинці. Того ж дня письменники мали зустрічі в Ужгородському коледжі культури і мистецтв, а також в Закарпатській обласній бібліотеці ім. Ф. Потушняка.

Катерина Хижняк
Зустрічі | 23.04.16 | Додав Г_Кришiнець | 575 | 0.0/0
Теги: зустріч, філфак, письменники

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики