Понеділок, 21.10.19, 10:55 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

З біологами УжНУ ділилися напрацюваннями науковці Інституту біохімії НАН України

3 жовтня з професорсько-викладацьким складом та студентством біологічного та медичного факультетів УжНУ зустрілися науковці Інституту біохімії ім. О.В. Паладіна НАН України (м. Київ). Свої доповіді під час зібрання представили співробітники відділу регуляції обміну речовин Інституту біохімії н.с. Неля Латишко, пров. інженери Ірина Крисюк та Ольга Гудкова.

Основні напрями наукових інтересів відділу стосуються дослідження особливостей розвитку оксидативно/карбонільного стресу за патологічних станів.

Неля Латишко

Першу доповідь «Наукові напрями дослідження та розробка засобів корекції і приладів для їх діагностики» представила Неля Латишко. Науковець зауважила, що ними експериментально доведено ключову роль аміноксидаз як додаткового джерела оксидативно/карбонільного стресу за умов патології, їх активність багаторазово збільшується в органах-мішенях і ці ензими можна вважати причетними до розвитку ускладнень патології. Відзначила, що застосування інгібіторів аміноксидаз має корегувальний ефект. На сьогодні увага співробітників відділу зосереджена на пошуках нетоксичних препаратів, які можливо застосовувати з лікувальною метою. У відділі розроблені препарати для корекції ряду патологій: Коректин, Коректин-2, Медихронал, Намацит та інші.

 

Другу доповідь «Розробка методу сенсорного пристрою для неінвазивної діагностики гелікобактеріозу шлунку» представила Ірина Крисюк. Провідний інженер повідомила, що в практику впроваджуються сенсорні пристрої для діагностики гелікобактеріозу шлунку (гелікотестер), ступеня важкості протікання бронхіальної астми (астматестер), непереносимості лактози (лактозотестер). Успішно завершена сертифікація виробу медичного призначення «Апарат для неінвазивної експерт діагностики гелікобактеріозу шлунка «Гелікотестер» (ТУ У 26.5-05417288-010: 2014).

Відбувається налагодження виробництва апарату «Гелікотестер» на профільному підприємстві та його впровадження у медичну діагностичну практику, що дозволить за рахунок профілактичних обстежень та ранньої діагностики гелікобактеріозу зменшити частоту захворювання населення України на такі патології шлунка, як гастрит, виразка, злоякісні новоутворення. Створено двокомпонентну харчову добавку для лікування гелікобактеріозу.

 

Третю доповідь «Автономний апарат для отримання кисню» представила Ольга Гудкова, яка відзначила, що цей прилад працює на принципі розкладання пероксиду водню ензимом каталаза в іммобілізованій формі. Такий спосіб отримання кисню є дешевим та безпечним і може бути використаний з побутовою, косметичною та дієтологічною метою.

Вл. інф.
Наукові форуми | 05.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 710 | 5.0/1
Теги: напрацюваннями, ділилися, НАН, Інституту, біологами, України, Науковці, УжНУ, біохімії

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик