Четвер, 23.01.20, 03:13 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Із ректорату

В УжНУ відбулася перша Рада Міжнародного консорціуму університетів
Під час засідання

Святкування 70-річчя УжНУ ознаменувалося непересічною подією у житті вишу. 16 жовтня увійде в історію як дата проведення першої в історії Ради Міжнародного консорціуму університетів.

Томас Ружічка та Володимир Смоланка

Раду відкрив ректор УжНУ Володимир Смоланка, який привітав учасників засідання з цією подією. Відтак відбулася церемонія вручення Honoris Causa професору Томасу Ружічці – доктору медичних наук, директору департаменту дерматології та алергології Університету Людвіга-Максиміліана (Мюнхен). Новоспечений почесний доктор УжНУ подякував за почесну відзнаку і побажав університетові успіху та процвітання.

Наступна частина урочистого заходу стосувалася представлення членів Міжнародного консорціуму університетів. Підписання Меморандуму про створення такого консорціуму відбулося в УжНУ у квітні цього року. Про важливість об’єднання університетів у рамках консорціуму розповіла під час презентації проректор Мирослава Лендьел.

Під час засідання

Ужгородський національний університет входить до Міжнародного консорціуму університетів разом із 14 освітніми навчальними закладами. Серед цілей такого об’єднання –  налагодження і координація міжінституційної співпраці у сферах академічної мобільності, наукових досліджень, технологічних розробок та інновацій, підвищення конкурентоспроможності у національному та міжнародному масштабах.

Серед членів консорціуму, які представили себе на урочистому засіданні, були Пардубіцький університет (Чеська Республіка), Дармштатський університет прикладних наук (Німеччина), Поморська академія у Слупську (Польща), Global Education Consulting (США), Кошицький технічний університет (Словаччина), Західний університет імені Васіле Голдіша (Румунія), Луцький національний технічний університет, а також ініціатор консорціуму – Ужгородський національний університет.

Консорціум відкритий для різних українських та закордонних вишів. На офіційному сайті УжНУ можна зареєструвати свою проектну ідею щодо співпраці у рамках Консорціуму.

Одним з основних пріоритетів Консорціуму є розробка спільних наукових та освітніх проектів у рамках різних програм фінансування.

Виступає Богдан Гаврилишин

Після лекції, яка тривала цього ж дня у виші, на Раду Міжнародного консорціуму завітав Богдан Гаврилишин – відомий науковець, директор однойменного Фонду. Під час свого виступу він розповідав про нагальні освітні проблеми в Україні, серед яких і така дилема: навчати студентів в університеті думати чи готувати їх до роботи. Адже в реальності вони застосовують не всі знання, здобуті у виші. Говорив він і про велику кількість університетів в Україні. Наприкінці виступу побажав УжНУ й надалі продовжувати діяльність у напрямку об’єднання. 

Під час засідання присутнім презентували Науковий парк УжНУ, який об’єднує найбільш важливі проекти у виші. Тут зібрано понад 40 проектів, більшість із яких вже успішно впроваджується. У вигляді  презентацій представники УжНУ ознайомили присутніх з можливостями фінансування в рамках Європейських програм: Еразмус+; Дунайської транснаціональної програми; Програм транскордонного співробітництва  «Угорщина –Словаччина – Румунія – Україна», «Польща – Білорусь–Україна»,  «Румунія – Україна», а також програми Європейської Комісії «Горизонт – 2020».

Після презентації проектних ідей в рамках Консорціуму тривало їх обговорення партнерами.

Наталія Каралкіна
Із ректорату | 17.10.15 | Додав Шумицька | 598 | 0.0/0
Теги: Рада Міжнародного консорціуму уніве, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики