Понеділок, 18.11.19, 05:01 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

В УжНУ презентували видану «Ґраждою» збірку полтавського націоналіста

19 квітня на історичному факультеті Ужгородського університету відбулася презентація книги «Орієнтири спротиву», автор якої – полтавський дослідник, учасник націоналістичного руху Ігор Загребельний.

Під час зустрічі виступив директор ужгородського видавництва «Ґражда» Іван Ребрик, завдяки якому й з’явилася на світ книга. За його словами, заслуга «Ґражди», якою вийшла збірка, – мінімальна, бо в Ужгороді лише створювали паперовий блок. Роботу з автором провадили дистанційно. «Для нашого видавництва вже стало доброю традицією пускати в світ книги, що порушують проблеми сучасного націо- й державотворення. «Орієнтири спротиву» ж є своєрідною рефлексією на події останніх років і призначені стати доброю поживою для читача», – зазначив пан Ребрик.

Ігор Загребельний

Збірка складається з шістдесяти статей, об’єднаних темою націоналізму та його нинішнього становища в державі. Окрім того, автор порушує питання московсько-української війни, міграції та відносин між християнами і мусульманами, перспектив націоналістичної боротьби в Україні тощо.

Як каже Ігор Загребельний, формат його збірки повинен задовольнити читача. Зазвичай опубліковані статті втрачають свій ефект після першого ж перегляду. Зібрані в один цикл, вони змусять замислитися та синтезувати прочитане.

У своїй книзі автор хотів висвітлити нинішній процес націоналістичного руху, його здобутки й недоліки, зробити короткий екскурс в історію, по-новому розкрити давно відомі питання. Автор сподівається, що книга дійде до тих, хто примножить її потенціал.

Презентована книга

Присутні активно ставили питання гостеві, порівнювали його твір з раніше виданою книгою лідера українського націоналістичного руху Дмитра Яроша «Українська революція ХХІ століття», цікавилися, чи відомі пану Загребельному сучасні європейські дослідження такої тематики, а також його думками стосовно зросійщення на рідній землі, щодо спільного між християнством і націоналізмом, про межі між радикальним і толерантним.

На прохання аудиторії автор книги сказав кілька слів і про себе. Народжений на Полтавщині, він уже в підліткові роки почав цікавитися темою християнства, хоч і не ріс у побожній сім’ї. Згодом захопився філософією, пізніше – приєднався  до націоналістичного руху. Під час перебування Віктора Януковича на посаді Президента України потрапив до в’язниці, звинувачений у підпалі офісу «Партії регіонів» 2009 року. Цей момент з біографії ніяк не вплинув на його життєву позицію, що засвідчують численні праці Ігоря Загребельного.

Після завершення зустрічі охочі могли придбати презентовану книгу.

Антоніна Чундак
Презентації | 20.04.16 | Додав Г_Кришiнець | 479 | 5.0/1
Теги: дослідник, націоналістичний рух, презентація, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики