Неділя, 22.09.19, 19:58 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

Євген Положій: «Шукати винного в українсько-московській війні нема сенсу: відповідь є зрозумілою»

20 квітня до студентів Ужгородського національного університету завітав з презентацією своєї останньої книги сумський журналіст, письменник та головний редактор суспільно-політичного часопису «Панорама» Євген Положій. Його «Іловайськ» – роман у новелах, написаний на основі реальних історій, які розповіли автору учасники війни, що прикрита назвою АТО.

Євген Положій

Організаторами зустрічі письменника з молодим поколінням виступили декан факультету іноземної філології, член Національної спілки письменників Михайло Рошко, та декан філологічного факультету Галина Шумицька. Вони познайомили присутніх з гостем та подякували йому за візит.

Євген Положій розпочав презентацію нового роману з представлення  себе самого. Розповів, зокрема, як заснував видання «Панорама», як подорожував країнами Сходу і як це відбилося на його творчості. Його стаж роботи в журналістиці – понад 20 років, спеціалізується на розслідуваннях. Попри вподобання, визнає, що цей жанр є складним, часом неприємним. Але саме досвід у сфері журналістських розслідувань допоміг у створенні роману «Іловайськ».

Михайло Рошко, Галина Шумицька та Євген Положій

Розповідає, що якось спробував підрахувати кількість загиблих українських бійців у т.зв. АТО. Дані різних джерел не збігалися, а бажання дізнатися правду наштовхнуло на пошуки. Євген провів близько 70 інтерв’ю, мав майже 100 зустрічей з тими, хто так чи інакше брав участь у подіях на сході України. Довго думав, як подати зібраний матеріал загалу. Врешті, спинив свій вибір на написанні роману в новелах. За словами автора, всі події книги мають реальну основу, художній домисел хіба що у внутрішніх діалогах чи дрібних сюжетних деталях.

Презентована книга

У романі «Іловайськ» три головні герої – троє різних людей, які потрапляють у зону АТО, і в певний період життя задумуються над його сенсом. Письменник не намагався дати відповідь на питання, хто винен у початку бойових дій на Донбасі, хто наступає і без роздумів оточує та знищує вояків. Бо це очевидно.

Першою читала й оцінювала роман дружина автора, яка також має значний досвід роботи в медіа. Коли ознайомлювалася з чернеткою книги, чимало фрагментів кваліфікувала як журналістське письмо, а не текст художньої літератури, – доводилося редагувати. Майже тоді ж, як було видано твір, у Євгена народився третій син... Мав подвійну радість.

Книги Є. Положія

Після зустрічі охочі могли придбати новий роман письменника. Із собою автор привіз і раніше видані твори, серед яких книги «Риб’ячі діти», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», «Дядечко на ім’я Бог» і «Мері та її аеропорт». Про них мимохідь згадував протягом презентації.

P. S. І все-таки книга Євгена Положія не про війну – вона про любов. Між чоловіком, який воює, і дружиною, що хвилюється і чекає на нього вдома; між батьком, що загинув, і сином, який залишився без тата і шле листа Святому Миколаю, щоб той замість батька здійснив його мрію... Це роман про любов українця до отчої землі, яку захищає на полі крові.

Антоніна Чундак
Презентації | 20.04.16 | Додав Г_Кришiнець | 638 | 0.0/0
Теги: книга, філфак, АТО, презентація, Євген Положій, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики