Неділя, 22.09.19, 19:17 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » У ногу з часом

В УжНУ обговорювали тему входження України до НАТО

15 квітня у залі Вченої ради УжНУ відбувся міжнародний семінар-практикум на тему партнерства України та НАТО. Обговорювали шлях до співпраці: від стратегічних декларацій до тактики практичних дій.

Модератором зустрічі стала доцент кафедри історії Угорщини та європейської інтеграції ДВНЗ «УжНУ» Інна Туряниця. Зі вступним словом на заході виступили  проректор з наукової роботи Ігор Студеняк, перший заступник міського голови Ужгорода Іштван Цап, а також почесний консул Литовської Республіки в Ужгороді та Закарпатській області Віктор Гарапко.

Інна Туряниця

Вони привітали присутніх і побажали їм плідної праці. Наголосили на тому, що питання миру нині важливе не тільки для України, а й для всього світу, а Закарпаття й УжНУ зокрема роблять у цю справу вагомий внесок, співпрацюючи з державами-сусідами та їхніми вишами.

Почесними закордонними гостями конференції стали аташе з питань оборони Литовської Республіки в Україні, підполковник Міндаугас Квікліс та начальник Центру з військової підготовки ім. генерала Адольфаса Раманаускаса, полковник Альгірдас Норкус.

Йосип Борто, Іштван Цап та Ігор Студеняк

Спілкувалися з присутніми російською, за що перепрошували й обіцяли до наступного візиту підготувати промову українською або ж англійською, а також дякували за гостинність Ужгородському національному університету.

Завітав на захід також директор департаменту науково-технічного розвитку МОН України Дмитро Чеберкус, який привітав усіх від імені нового міністра освіти – Лілії Гриневич.

Міндаугас Квікліс, Альгірдас Норкус

Він зауважив, що такі семінари є потрібним кроком для сучасного державотворення, адже саме в стінах вишу відбувається остання стадія формування зрілої самоусвідомленої людини. До слова, на конференцію завітало чимало студентів історичного факультету УжНУ.

Почали студійне засідання з презентації відеоролика «Шляху до НАТО нема альтернативи». На семінарі виступили 15 доповідачів різних професій та з різних куточків держави. Серед них – політологи, документознавці, історики, економісти, які приїхали до Ужгорода з Києва, Луцька, Миколаєва, Тернополя.

 

Своїми напрацюваннями на тему входження України до НАТО ділилися не тільки науковці, а й учасники бойових дій. Головними результатами, які може дати цей крок, як зауважив Михайло Лазарович, доктор політ. наук, професор кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Тернопільського національного економічного університету, є дистанціація від Росії, використання НАТО як форми тиску на уряд, ефективний спосіб оборони, а з іншого боку – героїзм, патріотизм та воєнний досвід, які українська сторона може надати інших країнам-членам НАТО.

Присутні активно долучалися до обговорення питань, що розглядалися. Семінар вийшов інформативним і плідним.

Антоніна Чундак
У ногу з часом | 18.04.16 | Додав Шумицька | 581 | 0.0/0
Теги: україна, НАТО, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики