Середа, 05.10.22, 21:36 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Актуально

В УжНУ говорили про проблему корупції в Україні

Захід ініціював Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) спільно з міжнародною організацією «Pact» в Україні та Громадянською мережею «ОПОРА».

Вікторія Загожа

Вікторія Захожа, заступник директора КМІС, представила порівняльний статистичний аналіз даних 2007, 2009, 2011 та 2015 років, що репрезентує ситуацію в Україні та нашій області зокрема. Реципієнти відповідали на питання про особисте сприйняття корупції, свій реальний досвід, ефективність діяльності проти корупції та готовність боротися з цим явищем. Ці дані, власне, й лягли в основу представленої статистики.

Виявляється, що рівень довіри до органів влади в Україні скорочується. Найбільше довіряють місцевим органам і Президенту (дані на серпень-вересень 2015 р.). Населення чекає ініціативи у боротьбі з корупцією від Президента, Верховної Ради, Прем’єр-міністра та Кабміну загалом.

Статистика свідчить, що лише 30% закарпатців готові розділити відповідальність за боротьбу з корупцією. Українці вважають, що влада всіх рівнів має невелике бажання боротися з хабарництвом, тож більша частина населення дотримується думки, що в останні роки, попри сумні події у житті нашого народу, нічого не змінилося.

Модератор дискусії Володимир Феськов

Найбільш корумпованими традиційно вважають судову систему, ДАІ, міліцію, прокуратуру, медицину і митну службу. Закарпатці сюди додають вищі навчальні заклади і процедуру зарахування на державну роботу.

Як свідчить статистика, випадки добровільного давання хабарів зменшилися – чи то у зв’язку з економічною ситуацією, чи то через зростання свідомості українців. Як порівняти з 2011 роком, закарпатці стали частіше шукати можливості вирішення проблем через знайомих – у спосіб «а ти знаєш, ко муй няньо?».

Сумно від того, що Закарпаття посідає позицію лідера у вимаганні хабарів. А от добровільно пропонують, проти ситуації в інших регіонах, найменше.

Роланд Ковач

Представник проекту UNITER, директор Pact в Україні Роланд Ковач та старший програмний менеджер проекту UNITER Юлія Єсмуханова запропонували присутнім діалог на тему хабарництва. Пан Роланд зауважив, що не розуміє, чому закарпатці так пасивно ставляться до згаданої проблеми. Відповідь була невтішною: «Закарпатцям нічого розказувати про корупцію – вони і так усе знають».

Крім громадських активістів та представників ЗМІ, засідання відвідали суддя Закарпатського адміністративного суду Дмитро Гончолинець та представниця ГУ ДФС Марина Токар. Дійшли висновку, що «головним чинником, який спонукає держслужбовців брати хабарі, є низький рівень заробітних плат. Найбільш корумпованими є напрями, що фінансуються з держбюджету».

Громадський діяч Валентин Волошин зауважив, що змінити ситуацію можна, якщо підвищувати мобільність населення – давати змогу побачити, як можна жити без хабарів, демонструючи досвід інших областей та інших країн.

Мирослава Лендьел

Також звучали думки, що починати антикорупційне виховання молоді потрібно ще зі школи, бо в старшому віці змінити свідомість вкрай важко. Люди мають знати свої права і мати прості пояснення складних бюрократичних процесів. У країні надто велика кількість навчальних закладів, немає здорової конкуренції, молодь вчиться просто для того, щоб дістати документ про освіту, бо це вважається престижним.

Проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел зауважила, що вишів в Україні має бути менше, а якість освіти – вищою. «Через доступність освіти немає мотивації в студентів. Потрібна радикальна зміна освітньої політики. Було б добре, якби викладач не був прив’язаний до студента кількісними показниками, і після першого курсу ми могли б сказати молодій людині, неспроможній з різних причин здобувати вищу освіту: «На жаль, це не Ваше, шукайте інший фах у цьому житті». Тоді залишатимуться мотивовані студенти і такі ж викладачі, котрі хочуть навчати студентів якісно. Це зробити складно, але можливо».

_x_PS1 11 лютого в малій залі засідань Вченої ради відбулася презентація й публічна дискусія на тему «Стан корупції в Україні». Під час зустрічі обговорили результати соціологічного дослідження щодо корупції в нашій державі._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 /live/2016/02/16korupciya/slajd.jpg_x_PS5 _x_PS6 Під час дискусії_x_PS7 45%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ксенія Шокіна_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Актуально | 12.02.16 | Додав Г_Кришiнець | 792 | 0.0/0
Теги: україна, проблема, корупція, статистика, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]