Вівторок, 15.10.19, 11:53 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Підсумки

Кафедра міжнародних студій та суспільних комунікацій приймала експертів словацько-норвезько-українського проекту

Днями у конференц-залі зеленого корпусу УжНУ відбулася презентація результатів візиту експертів міжнародного проекту в Норвегію у рамках словацько-норвезько-українського проекту «Інформаційне забезпечення та імплементація інноваційних підходів у транскордонному співробітництві Словаччини та України». Кафедра міжнародних студій та суспільних комунікацій є інституційним експертом проекту.

Проект, що реалізується за підтримки Норвезького фінансового механізму, є програмою для країн східної Європи, в тому числі Словаччини. У рамках цього механізму є окрема програма – «Розвиток словацько-українського транскордонного співробітництва», – на яку був проведений конкурс: учені УжНУ запропонували свій проект.

Сергій Устич

Керівником з українського боку став в. о. завідувача кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ, директор Інституту транскордонного співробітництва Сергій Устич. Фактором, що зумовив розробку проекту, стала необхідність використання інноваційних підходів в управлінні транскордонним співробітництвом, оскільки діяльність чинних міжурядових комісій з питань транскордонного співробітництва є недостатньо результативною. Про це свідчить не зовсім ефективне використання таких потужних інструментів управління, як макрополітична координація, стимулювання та підтримка ТКС.

Маріан Гайдош

Пан Устич зауважив: «Важливість таких інструментів підтверджується двадцятирічною практикою північноєвропейських інституцій, зокрема: Баренцевої Євро-Арктичної ради (органу міністерств закордонних справ Норвегії, Швеції, Фінляндії, Ісландії, Данії, Європейської Комісії та Росії для координації і стимулювання транскордонного співробітництва) та Регіональної ради (координаційного органу керівників прикордонних регіонів Норвегії, Швеції, Фінляндії, Росії). Важливість вивчення та імплементації північноєвропейського досвіду підтверджена також і регіональними органами влади, зокрема уряду Словаччини, міністерства закордонних справ України та Закарпатської обласної державної адміністрації».

На зустрічі був присутній і керівник проекту зі словацького боку Маріан Гайдош з Інституту суспільних наук Словацької академії наук м. Кошиці. Пан Гайдош висловив щиру радість від зустрічі з ученими УжНУ та надію на дальшу успішну співпрацю.

Слово мав і заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, який також входить до складу української групи. Він глибоко переконаний, що набутий досвід принесе успіх: «Найважливіше – тристороння домовленість, яка дасть поштовх до нових проектів та співпраці різного роду. Йдеться про спільні розробки науковців Норвезького арктичного університету, УжНУ та Кошицького університету ім. П.-Й. Шафарика. До прикладу, обмін студентами і викладачами, стажування тощо».

Олеся Бенчак

На завершення зустрічі менеджер проекту Олеся Бенчак, викладач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ, презентувала присутнім сайт, створений з метою поділитися результатами роботи та новим досвідом.

У планах науковців – створення подібних на Баренцеву Євро-Арктичної раду та Регіональну раду структур. На завершення пан Устич закликав студентів працювати, вчитися, розробляти власні проекти. «Якщо є добра інформація, є добра робота. Якщо є добра робота, є добрі результати!».

Агнеса Сабелко

для Медіацентру УжНУ
Підсумки | 28.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 400 | 0.0/0
Теги: Проект, «Інформаційне забезпечення та імпле, обмін досвід, Учені

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики