Середа, 07.12.22, 05:38 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Із ректорату

У рамках реалізації проекту TEMPUS в УжНУ обговорили можливості впровадження студентських конкурсів

Ректор вишу Володимир Смоланка відзначив особливу актуальність розвитку науки і дослідницької діяльності в університеті та залучення до неї якомога більшого числа студентів.

Ігор Студеняк

Проректор з наукової роботи Ігор Студеняк поділився своїми враженнями від нещодавньої поїздки до університету міста Падеборна (Німеччина), який є партнером проекту: «Ми відвідали університет, де навчається 20 тисяч студентів, діють 6 факультетів і більшість із них зв’язана з ІТ-технологіями. Цікавим є також досвід Німеччини у сфері дуальної освіти – системи, коли студенти і навчаються, і працюють. У підготовці молодих фахівців беруть участь одразу два заклади – навчальний (університет, коледж) і підприємство. Освітній процес організований так, що у виші студент спочатку здобуває базові теоретичні знання. Потім іде практикуватися на підприємство, яке заздалегідь уклало з університетом угоду про співпрацю, і виконує там роботу, пов’язану з обраною спеціальністю. При цьому його праця оплачується підприємством.

Нам показали чудовий науковий парк і ознайомили з процедурою створення стартапів студентами. Це надзвичайно важливий досвід для нас, оскільки ми намагаємося впроваджувати такі проекти і в нашому виші, спонукати студентів до реалізації своїх ідей і розробок».

У процесі обговорення була порушена тема мотивування студентської науково-дослідної і підприємницької активності та було запропоновано провести в УжНУ два внутрішньовузівські конкурси: один – конкурс ідей, інший – написання проектів та їх втілення.

Серед актуальних для вишу залишається проблема енергоощадження, тож цю тему визначили як пріоритетну. Одним із початкових спонсорів у її втіленні може виступити університет, адже хто як не рідна альма-матер має підтримати своїх студентів передусім. Ну і, звичайно, виш буде сприяти залученню інших спонсорів.

Мирослава Лендьел

Таку пропозицію обговорили з присутніми на зустрічі членами робочої групи проекту. Проектор із наукової роботи Ігор Студеняк зауважив, що має бути структура, яка координуватиме таку роботу і залучатиме студентів. Проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел додала, що спочатку варто провести конкурс ідей, відтак – тренінги з написання проектів.

Cвітлана Слава, координатор проекту, професор кафедри економіки підприємства, зауважила, що варто використати досвід економічного факультету, де подібний конкурс ідей відбувався вже кілька разів. Також у майбутньому важливо впровадити дисципліни з інноваційного підприємництва та креативності, оскільки вони допоможуть випускникам і студентам у формуванні навичок бачення нових підприємницьких можливостей та організації стартапів.

Доцент кафедри фінансів і банківської справи, директор Центру кар’єри УжНУ Тетяна Бутурлакіна та голова ради молодих вчених УжНУ Тетяна Малаховська запевнили, що також долучаться до координації такої діяльності і організації студентської роботи.

Про перспективи науково-дослідної та інноваційної роботи в рамках діяльності «Наукового парку УжНУ» говорили присутні на зустрічі директор НДІ засобів аналітичної техніки Йосип Головач та начальник науково-дослідної частини УжНУ Ірина Грабова.

_x_PS1 Днями в ректораті Ужгородського національного університету відбулася робоча координаційна нарада в рамках реалізації проекту TEMPUS «Сприяння трикутнику знань в Білорусі, Україні і Молдові – FKTBUM», де обговорили перспективи реалізації проекту, результати стажування та важливість впровадження наукових конкурсів для молодих учених і студентів._x_PS2 /live/2016/02/09bred/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Вл. інф._x_PS11 Фото Роберта Паппа_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Із ректорату | 07.02.16 | Додав Г_Кришiнець | 765 | 0.0/0
Теги: наукові, Проект, конкурси, впровадження, УжНУ, TEMPUS

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики