Субота, 04.12.21, 13:29 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

В УжНУ обговорили проблеми судочинства й упровадження європейських стандартів у правосуддя

Організаторами заходу стали Асоціація суддів України, Ужгородський національний університет, співробітники проекту USAID «Справедливе правосуддя», Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Відкриття конференції модерував декан юридичного факультету УжНУ Ярослав Лазур, який, зокрема, зауважив, що для підрозділу велика честь приймати учасників міжнародної конференції. «Юридична освіта дуже важлива з погляду кадрового забезпечення суддівської системи. Ми будемо намагатися відповідати критеріям, які сьогодні важливі у підготовці суддів», – наголосив декан.

Відкриття конференції модерував декан юридичного факультету УжНУ Ярослав Лазур

Міжнародну конференцію ініціювала президент Асоціації суддів України, суддя ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, кандидат юридичних наук Олена Євтушенко. Під час відкриття вона привітала учасників, а також подякувала УжНУ й міжнародній організації USAID за проведення конференції.

Олена Євтушенко (лівобіч)

У своїй доповіді Олена Євтушенко зауважила, що судова система України нині вже вп’яте переживає реформування. Суддя наголосила на проблемах судової системи, а предметом її доповіді під час першого дня конференції стала незалежність суддів України, законодавство реформування судової системи, люстраційні процеси, збереження балансу незалежності суддів під час здійснення судочинства.

Доповідь Олени Євтушенко під час роботи міжнародної конференції другого дня стосувалася оцінки професійної діяльності суддів в Україні – міжнародні та європейські стандарти й виклики для України.

Учасників наукового заходу привітав також Голова апеляційного суду Закарпатської області Віталій Дроботя. Він зауважив, що в Україні вже тривалий час відбувається реформування судової системи, тож висловив сподівання, що робота конференції сприятиме швидшому завершенню реформ в Україні та успішній роботі правосуддя.

Голова окружного адміністративного суду Закарпатської області Олексій Шешеня зазначив, що цей суд наймолодший на теренах держави: розпочав діяльність 2008 року. «Я думаю, що адміністративне судочинство проходить нині процес становлення. Дискутують, чи потрібна ця інституція. Я вважаю, що така структура повинна бути в державі. Думаю, що спілкування у рамках конференції буде плідним, допоможе нам поліпшити роботу», – зазначив пан Олексій.

Марина Руденко

Марина Руденко, представник проекту USAID «Справедливе правосуддя», розповіла, що проект діє в Україні з 2008 року. Його представники співпрацюють із суспільством, громадськими організаціями, депутатами, суддями для того, щоб їхні думки були почуті в процесі законотворення. Тому підтримали й проект, ініційований Асоціацією суддів України. Очікуємо на моніторинг, аналіз судочинства, розробку рекомендацій для всієї системи. Добре, що судді активно доносять альтернативні думки щодо здійснення правосуддя, зазначила Марина Руденко.

 

У рамках міжнародної конференції представили свої доповіді суддя з Естонії Дональд Киїджарв на тему «Досвід судових систем світу. Імплементація європейських стандартів»; суддя Київського окружного адміністративного суду Валерій Журавель – «Незалежність суддів України. Притягнення суддів до відповідальності за розгляд конкретних справ»; доктор юридичних наук, професор Михайло Савчин – «Параметри справедливості суду: конституційні рамки та європейські стандарти»; суддя Закарпатського апеляційного суду Роман Кондор – «Окремі дискусійні питання нового законодавства України, які стосуються судової влади (у контексті питання про незалежність судової влади)»; суддя ВССВ з розгляду цивільних і кримінальних справ Л. Мазур – «Реалізація міжнародних зобов’язань України із забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у судовій системі».

Представники судочинства також мали змогу побачити краєвиди Закарпаття під час екскурсій, які організували для них у рамках міжнародної конференції.

_x_PS1 На юридичному факультеті УжНУ 15–16 червня відбулася Міжнародна конференція «Незалежність суддівської влади, імплементація європейських стандартів незалежності суддів України на основі міжнародних і європейських стандартів і досвіду судових систем світу». Для участі в ній до Ужгорода з’їхалися судді з України, Молдови, Естонії, Литви, Азербайджану._x_PS2 /live/2015/06/28suddi/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Наталія Каралкіна_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Обмін досвідом | 16.06.15 | Додав Путрашик | 1217 | 0.0/0
Теги: європейські стандарти, судочинство, правосуддя, юристи, юрфак

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Червень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик