Середа, 01.02.23, 14:39 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Студенти-туризмознавці про навчання в Слупську

Відрадно, що УжНУ іде в ногу з часом: згідно з договором про навчання та стажування студентів у Поморській академії в Слупську група студентів факультету туризму та МК навчається в Польщі. Ось які відгуки надсилають нам наші вихованці:

Кароліна Срібна, студентка 3 курсу: «Добрий день! Пишу Вам, бо є вже про що розказати. Навчаємося ми на географічному факультеті, але вивчаємо тільки предмети з напрямку «туризм». Деякі викладачі розуміють українську, деякі говорять нашою мовою або російською. Всі лекції маємо спільно із польськими студентами. Але семінари зазвичай проходять окремо. З України на «туризмі» навчається приблизно 35 студентів з різних областей. 

Навчальний тиждень триває з понеділка до четверга. П'ятницю ми зробили вихідним. Маємо по 3 пари на день. Але вони ідуть не за порядком – одна зранку, друга в обід, третя аж увечері. Або ж всі можуть бути в другій половині дня аж до 20.00 вечора.
Всі лекції викладачі проводять у стилі презентації, використовуючи проектори і мультимедійні системи.

Всі тут до нас ставляться дуже добре. Один викладач, який проводить з нами семінари з рекреації, має українське коріння і дуже нас любить. Ми навіть з ним ходили у суботу на матч з гандболу. 

В гуртожитку дуже хороші умови. Все зручно, просторі кімнати, завжди є гаряча і холодна вода. Маємо функціональну кухню, пральну машину і велику душову кімнату. Студенське містечко складається з чотирьох корпусів, розміщене на дуже великій території. Поблизу величезний міський парк з водоймами, де плавають лебеді. 

На жаль, ми мали важку акліматизацію – хворіли, температурили. Відчувається, що поблизу море, дують холодні вітри. Але останнім часом, коли паде дощ, надворі досить тепло.

Місцеві, на наш погляд, дуже легко одягаються. Тоді як ми ходимо в чоботах, теплих куртках, місцеві ще взувають балетки і носять легкі шкірянки. 

Маємо студентську знижку, якій дуже тішимося. У ці вихідні ми з Наталкою Ждянською їздили до Ґданська. Нам дуже сподобалося, навіть дощ не завадив подорожі. Дуже нас вразила набережна коло старого порту, вздовж якої розташовані старі 4-поверхові будиночки, які зараз є хостелами, а на першому поверсі мають кафе з терасами. 

Мову польську потрохи опановуємо. Все вже розуміємо, правда, не все можемо ще сказати. Наразі це все. Плануємо ще поїхати до Варшави на День Незалежності. Після того ще раз поділимося враженнями. Дякуємо, за таку чудову можливість зараз бути в Польщі».

Богдан Шевчук, студент 3 курсу: «Життя цікаве й повне сюрпризів. На цьому етапі свого життя я задоволений, що знаходжусь у Польщі. Тут мені добре. З іншого боку, це зовсім не означає, що мені гірше вдома, у рідній країні, де я народився й виріс. Кожний такий тимчасовий іммігрант, як я (назвемо це так), дуже сумує за своїми близькими, які залишились на батьківщині, й намагається при першій же нагоді побачитися з ними.

Чи хотів би я залишитись тут? Не знаю. Мені здається, що всюди, де б ми не були, мірилом є сама людина, завжди є люди, які будуть скаржитись та обурюватись, де б вони не знаходились, замість того, щоби просто добре навчатись та працювати».

Юліан Штел, студент 4 курсу: «Основна ідея мого перебування в Польщі – це можливість стати добрим спеціалістом у своїй професійній галузі, після чого можна буде використати отримані навички всюди: у Польщі, в Україні чи в будь-якій іншій країні. Для хорошого фахівця знайти роботу – не проблема. В Україні теж можна добре заробляти й відчувати себе людиною. Просто мені здається, що іноді вирішуємо не ми, а доля. Іноді ми отримуємо від неї чудові подарунки і просто зобов’язані ними скористатися. Вірю, що це навчання примножить мої фахові знання в галузі туризму».

_x_PS1 Сучасний процес глобалізації обумовлює взаємозалежність та інтеграцію країн, суспільств, економік, культур. Інтернаціоналізація стає одним з головних факторів і рушійною силою розвитку вищої освіти у світі. У зв’язку з цим Польща робить усе, аби ввійти в число країн із привабливими пропозиціями для студентської молоді з-за кордону. _x_PS2 /live/2015/10/92slupsk/2.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 За інформацією декана факультету туризму та МК Наталії Габчак_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Міжнародні контакти | 22.10.15 | Додав Шумицька | 988 | 0.0/0
Теги: Поморська академія, Польща, Слупськ, Студенти-туризмознавці

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик