Вівторок, 25.02.20, 14:36 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Слідами Евтерпи і Мельпомени

Студенти обговорять переглянуту виставу «Meine liebe Віра» з її автором

У перший день весни філологи-першокурсники разом з викладачем Олегом Хававчаком та членами літературного клубу «Читаємо разом» побували на виставі «Mein liebe Віра» в Закарпатському обласному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв. Хоч як дивно, але значна частина з півсотні студентів побувала у театрі вперше.

 

«Meine liebe Віра» закарпатського драматурга Олександра Гавроша – одна з кращих вистав у репертуарі місцевого театру. Поставив її відомий київський драматург Сергій Архипчук. Любовна драма з прибамбасами підняла на поверхню  проблему життя в гуртожитку, любовної піраміди, українського заробітчанства та одвічного питання пошуку щастя. Прем’єра вистави відбулася 27 березня 2013 року. Теперішній її показ – після півторарічної перерви.

Олег Хававчак

Оскільки це чи не єдина молодіжна вистава в репертуарі театру, не дивно, що саме її викладач літератури обрав для того, аби ознайомити багатьох першокурсників з театром. «Ідея сходити на виставу всім курсом виникла тоді, коли з’ясувалося, що кілька студентів узагалі не мали уявлення про театр, – коментує Олег Хававчак. – Тож ми вирішили зробити експеримент. Я навіть не сподівався, що стільки людей зголоситься. Бачу, вони не розчаровані. Для декого це своєрідний соціокультурний шок, бо ж вистава неординарна, в ігровій манері, з постійний діалогом акторів із глядачем».

Для учасників літературного клубу «Читаємо разом» це був планований похід. Після перегляду вони поділилися враженнями від побаченого й обговорили виставу в традиційній теплій атмосфері за чашкою чаю в одній із кав’ярень міста.

Мирослава Жабей

Мирослава Жабей стверджує, що для неї «Meine liebe Віра» стала справжнім відкриттям, бо передає новий, актуальний погляд на стосунки між чоловіком і жінкою, нове прочитання жінки як особистості.

«Привертає увагу гармонійність усіх деталей вистави, які додають особливого шарму. На перший погляд здається, що головна героїня – зіпсована суспільством жінка, але ж насправді в її образі передана глибока особиста драма. Кожній дівчині властиве прагнення до простого жіночого щастя, яке підштовхує до подолання будь-яких перешкод», – ділиться враженнями студентка.

«Сподобалося, що актори дуже прониклися глибиною образу, майстерно передали драму героїні. А режисер довів неординарність свого бачення сучасності. Такі вистави – як свіжий ковток повітря в наш непростий час. Саме такою є наша сучасність: цікавою, експресивною, трохи гріховною, але надзвичайно щирою», – резюмує Мирослава.

У молоді виникло чимало питань до драматурга. Всі охочі зможуть обговорити любовну драму з прибамбасами «Meine liebe Віра» з її автором Олександром Гаврошем 5 березня о 14:00 в ауд. 429 головного корпусу УжНУ. Долучайтеся!

Іванка Когутич
Слідами Евтерпи і Мельпомени | 04.03.15 | Додав Lucky | 1115 | 0.0/0
Теги: Філологічний факультет

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики