Середа, 05.10.22, 21:52 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Студенти-іноземці вчилися надавати невідкладну допомогу
Студентка-тренер

Набути корисних знань студенти захотіли самі. Кажуть, не раз ставали свідками ситуацій, коли людині потрібна була екстрена допомога, однак вони боялися зробити щось не так і нашкодити. З цією пропозицією і звернулися до своїх викладачів. Декан факультету Василь Калій зауважує, що всі інтереси й ініціативи студентів всіляко враховуються та підтримуються, тож викладацький склад залюбки підтримав студентську зацікавленість.

Літон Бхомік

Голова студентської організації при факультеті Student Medical International League (SMILЕ) Літон Бхомік каже: «Практика і теорія – різні речі. Теоретично ми знаємо багато чого, але потрібно підкріплювати все в реальних ситуаціях, у яких хочемо навчитися діяти правильно. Восьмеро членів нашої організації спробували заснувати з викладачами такі курси. Студенти зацікавилися цією можливістю. Дуже сподобався задум, і вони хочуть ще».

Займалася зі студентами й модерувала навчання доцент кафедри онкології медичного факультету Неля Маляр-Газда. Спершу вона два тижні займалася зі студентами-активістами зі SMILЕ, котрі мали бажання стати тренерами й навчити інших. Кожен обрав тему, що була до вподоби, а тоді шукали теоретичну базу, щось розповідала пані Неля, і разом закріплювали знання на практиці.

 
 
 

Неля Миколаївна зауважує: «Студенти перебувають в іншій країні, в малознайомому місті, деякі люди до них ще й досі ставляться з певною осторогою. Проте іноземна молодь дуже хоче стати органічною частиною нашого суспільства, нашого міста, зокрема прагне вміти надавати домедичну допомогу у випадку, якщо раптом з кимось щось станеться».

 
 
 

Семінар-тренінг щодо невідкладних станів провели на базі медичного факультету № 2 для двох груп по 30 чоловік – до і після обіду відповідно. У 5 менших групах тренери спочатку теоретично, а тоді й на практиці роз’яснювали, як надавати допомогу. Зокрема, розглянули клінічну смерть і використання серцево-легеневої реанімації, непритомність, обструкцію стороннім тілом (поперхування) у дорослих та дітей, гострий коронарний синдром (стенокардія та інфаркт міокарда) і зовнішні кровотечі.

Аніфат Кулангара

Аніфат Кулангара тренінгом залишилася вдоволена: «Я мала деякі знання з невідкладної допомоги, але ніколи не мала практики в реальному житті, не знала, як застосовувати теоретичні відомості. Була свідком ситуацій, коли люди потребували невідкладної допомоги при непритомності, шоку, але не знала, як діяти. Тепер здобула необхідні знання, тому думаю, що в разі чого зможу допомогти».

Найкращій учениці подарували ще й книгу

Після тренінгу студенти отримали сертифікати, що засвідчують їхні вміння, а найкращій учениці Неля Миколаївна ще й подарувала корисну книгу.

Як влучно зауважив декан факультету Василь Калій, від правильності й ефективності надання допомоги у перші хвилини критичного стану залежить життя людини. Наші іноземні студенти тепер вмітимуть допомогти у екстреній ситуації, а подібні заходи на факультеті планують влаштовувати й надалі.

_x_PS1 Хоч як дивно, та освітня програма у медиків складена так, що курс невідкладної допомоги вони мають аж наприкінці свого навчання в університеті. Проте це ті знання, котрими має володіти не лише медик, а й кожна пересічна людина. 25 лютого студенти медичного факультету № 2 не пошкодували вихідного дня, аби навчитися надавати першу невідкладну допомогу._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 /live/2017/02/72indusi/persha.jpg_x_PS5 _x_PS6 Студентка-тренер_x_PS7 50%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ксенія Шокіна_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 26.02.17 | Додав Г_Кришiнець | 1072 | 0.0/0
Теги: Студенти-іноземці, медфак №2, невідкладна допомога

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик