Неділя, 26.01.20, 22:12 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Студенти геофаку УжНУ вивчали екзотів лісового фонду Перечинського лісгоспу

Днями студенти 1–5 курсів, викладачі кафедри лісівництва та в. о. декана географічного факультету Людвіг Потіш з навчальною метою їздили до так званого генетичного резервату – постійної лісонасіннєвої ділянки дугласії зеленої ДП «Перечинського лісгоспу». До Тур’я-Реметівського лісництва завітали також випускники геофаку Роман Стегура, Ігор Абаза та Олексій Кузнєцов.

Під час екскурсії

Це вже 5-й виїзд безпосередньо на науково-дослідні полігони лісівництва й садово-паркового господарства. Попередньо відвідали дендрарій «Березинку» у Мукачівському районі, санаторій «Карпати» у Чинадійові, заповідник «Долину нарцисів» в урочищі Кіреші Хустського району, ознайомилися з найстарішим в Україні деревом віком 1100 років у Стужиці Великоберезнянського району.

Головною метою відвідин лісництва стало дослідження екзотів у лісовому фонді, вивчення перспектив запровадження акліматизованих рослин або тварин і збагачення їхньої продуктивності, знайомство загалом із процесом вирощування високопродуктивних лісів Перечинського лісгоспу.

Анастасія Берча

«Ми побачили величних представників лісу – дерева заввишки понад 60 м, які були висаджені 1908 року. Вони чудово почуваються на території Закарпаття (дугласія – не місцевий вид). На мою думку, у наших букових лісах її було б доцільно вирощувати як з промисловою метою, так і з екологічних міркувань та  для естетичного задоволення.
Після кожної такої навчальної поїздки, находившись по лісу і трохи зголоднівши, ми зазвичай печемо шашлики і картоплю, обговорюючи свої враження від побаченого», – розповіла студентка 5-го курсу Анастасія Берча.

Про вивчені лісові масиви, проведене дослідження, здобуті нові знання радо поділилися з нами і студенти 2-го курсу.

Василь Субота

Василь Субота: «Під час екскурсії найбільше мені сподобалися насадження дугласії зеленої. Ознайомилися також з відібраними плюсовими особинами цього дерева. У результаті неодноразових досліджень визначили найбільш життєздатних представників. І з цих плюсових дерев потім вирощують нове потомство дугласії зеленої.

За весь період перебування там наш викладач дендрології Фелікс Гербут розповів нам багато пізнавального і корисного. До прикладу, у лісгоспі надають перевагу відновленню майбутніх насаджень через природне поновлення, широко використовують сучасні способи посіву і посадки, тобто штучне відновлення майбутнього лісу. Проте, незалежно від способу відновлення насаджень, лісівники мають головну мету – вирощувати корінні за породним складом деревостани. Набуті практичні навички та цінна інформація, думаю, обов’язково мені в житті знадобляться. Мої враження від поїздки дуже позитивні – нетерпляче чекаю наступної».

Мирослав Лавренюк

Мирослав Лавренюк: «Загалом похід виправдав мої сподівання. Нам показали дуже цікаву і красиву породу дерева – дугласію зелену, насадження якої має 107 років, а також насадження ялиці білої. Викладачі розповіли багато корисної інформації. Особливо цікавими були бесіди з Феліксом Федоровичем, який повідомив нам масу корисної інформації, поділився власним життєвим досвідом. Його слова стали неабиякою мотивацією для мене на майбутнє. Тамтешня природа просто неймовірна: надзвичайно красиві пейзажі, багата флора. Під час поїздки набув багато знань про ведення лісового господарства – мені дуже сподобалося. Сподіваюся, ми ще відвідаємо такі місця».

Оксана Пітра

Фото надав в.о. декана географічного факультету Людвіг Потіш
Теорія і практика | 07.10.15 | Додав Г_Кришiнець | 804 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик