Вівторок, 15.10.19, 11:41 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Кафедра словацької філології УжНУ відсвяткувала 20-ліття міжнародною науковою конференцією

21–22 квітня словакісти Ужгородського національного університету провели міжнародну наукову конференцію «Словацька мова і література в дзеркалі перекладу», присвячену 20-літтю заснування кафедри словацької філології УжНУ.

 

Відкривали захід в ужгородському готелі «Дует». Почалося святкування з представлення талантів студентів відділення словацької мови й літератури УжНУ. Дівчата І–ІІ курсів виконували словацькі народні пісні, а акомпанував їм лектор зі Словаччини, старший викладач кафедри Мартін Беніковський. Пізніше молодь показала і свої акторські здібності. Після цього приступили до вітального слова.

Урочисту промову виголосила проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел. Вона наголосила на тому, що кафедри філологічного факультету щорічно проводять численні наукові заходи, побувати на черговій, але по-своєму унікальній конференції – особливо цікаво. «Це гарно організоване свято підтверджує успіх, якого за два десятки років досяг колектив словакістів УжНУ», – наголосила проректор.

 

Наступною вітала кафедру з ювілеєм почесна гостя – Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова. Вона щиро подякувала за запрошення на захід, а також за сумлінну й плідну працю колективу кафедри. «Ужгородський національний університет – центр словакістики всієї України. Тут сконцентрований потенціал молодих людей, на плечі яких лягло завдання продовжити добрі традиції, тому бажаю їм тільки успіху», – такими словами закінчила своє звернення пані Бур’янова. У подарунок працівникам кафедри гостя вручила енциклопедію з історії Словаччини.

 

Виступила й завідувач кафедри словацької філології УжНУ, професор Світлана Пахомова. Найперше – привітала почесних гостей, що приїхали на зустріч не тільки з різних регіонів нашої держави, а й з Чеської та Словацької Республік. Пані Пахомова наголосила, що недавно тільки відзначали повноліття словацького відділення, а тепер зібралися, аби привітати кафедру з успішною діяльністю в університеті вже другий десяток років.

Після урочистої частини приступили до пленарного засідання. На ньому виступили гості зі Словаччини Яна Пекаровічова (Братислава) та Маріан Андрічів і Маріанна Седлакова (Кошиці), а також доцент кафедри словацької філології Ярослав Джоґаник. Обговорювали труднощі перекладу діалектних текстів, проблематику перекладу «Між Карпатами і Татрами», а також внутрішньолітературний переклад. Відтак вирушили на вечірню екскурсію – знайомство обласним центром Закарпаття.

Другого дня учасники міжнародної наукової конференції приступили до секційних засідань. Оприлюднити свої напрацювання приїхали дослідники з Дніпропетровська, Львова, Києва, а також словацьких Трнави і Пряшева та столиці Чеської Республіки – Праги. Після виступів приступили до заключного пленарного засідання.

Антоніна Чундак
Наукові форуми | 25.04.16 | Додав Г_Кришiнець | 548 | 0.0/0
Теги: філфак, конференція, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик