Вівторок, 17.09.19, 01:57 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Представник Британської ради дав поради викладачам УжНУ щодо вивчення англійської

3 листопада відбулося завершальне засідання у рамках дводенного візиту консультанта проекту від Британської ради Рода Болайта та менеджера проекту Жанни Севастьянової до Ужгородського університету. Після вивчення ситуації з викладання англійською мовою у 13 вишах України, зокрема й УжНУ, гості підбили підсумки, дали практичні рекомендації.

Мирослава Лендьел

За словами проректора з науково-педагогічної роботи Мирослави Лендьел, упродовж двох днів представники Британської ради побували на практичних заняттях та лекціях педагогів різних факультетів, які викладають фахові дисципліни англійською. Проректор висловила задоволення у зв'язку з можливістю брати участь у мовних проектах Британської ради і запевнила, що в УжНУ продовжуватимуть роботу в цьому напрямку.

Консультант проекту Род Болайто виклав основні результати дослідження рівня англійської мови у вишах України, дав конкретні поради, прокоментувавши реалії Ужгородського університету. «Англійська перестає бути іноземною мовою – стала невід’ємною частиною спілкування. Раніше ми не звертали увагу на рівень цієї світової мови в Україні – тепер саме вчасно. Хочемо з’ясувати, де ви, аби знати, куди і як рухатися далі», – пояснив Род Болайто мету дослідження, в ході якого протестували викладачів, переглянули сайт університету, побували на заняттях тощо. Першим парадоксом на шляху стала застаріла програма з викладання англійської у вишах, запропонована МОН. Змінювати її, за словами доповідача, мають університети в умовах автономії.

Род Болайто

«Викладачі, які взяли участь у проекті з поліпшення англійської, показали, що університет має бажання працювати в цьому напрямку. Але є й такі, хто не готовий розвиватися. Це виклик для університету. Примусити їх не зможете, але треба їх зацікавити, мотивувати, щоб це було добровільно. Для змін потрібен час, – коментує результати візиту до УжНУ Род Болайто. – У деяких викладачів, зокрема медичного факультету, чудові заняття англійською мовою – студенти залучені в процес спілкування. Таких викладачів має бути більше».

Серед практичних порад, які консультант дав УжНУ, такі: університет повинен забезпечити навчання для викладачів, які хочуть викладати англійською, мотивувати їх або збільшенням заробітної плати, або зменшенням навантаження; навчати практичного застосування мови, академічної англійської, вчити писати анотації, заявки на проекти тощо; вдосконалювати методику викладання англійською мовою фахових дисциплін; збільшити кількість годин вивчення англійської для студентів, сформувати вміння самостійно вчитися, зменшити кількість студентів у групах.

Під час зустрічі

Род Болайто вважає, що випускник прикладних спеціальностей має володіти мовою на рівні В2, а випускник філологічних спеціальностей – на рівні С1. Також порадили розробити стратегію університету, щоб увести англійську як мову викладання й надалі укладати партнерські угоди з вишами для мобільності студентів та інших міжнародних можливостей – наразі вони лімітовані. Гість закликав скласти план, а Британська рада готова цьому посприяти.

Також під час зустрічі менеджер проекту Жанна Севастьянова розповіла про найближчі  (січень-лютий) можливості вдосконалення англійської для викладачів. «Уже з середини листопада викладачі та студенти почнуть працювати дистанційно на платформі онлайн-курсу Британської ради Learn English Pathways (рівні від А1–В2+), до участі в якому було подано 103 заявки від УжНУ (13 викладачів та 90 студентів)», – додає координатор проекту, старший викладач кафедри міжкультурних комунікацій Людмила Коваль.Іванка Когутич

Фото, відео Роберта Паппа
Міжнародні контакти | 06.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 498 | 0.0/0
Теги: Британська Рада, Род Болайто, Англійська мова, консультант

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик