Четвер, 27.01.22, 21:10 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Компетентно

Ян Томбінський – про шлях України до європейського майбутнього
Ян Томбінський

Розпочав  Ян Томбінський з невеличкого вступу про те, що таке власне дискусія, яка її мета і завдання, адже саме в такому форматі відбувалася зустріч. Висловив сподівання, що всі учасники заходу після його закінчення краще розумітимуть власні думки – що й є одним із основних завдань дискусії.

Відтак підійшли безпосередньо до теми обговорення. «Ваша країна пройшла дуже серйозні випробовування: і війною, і Майданом. Капітал, який ви здобули, не можна розтратити. І я сподіваюся, що ваше покоління не допустить того, аби ці жертви стали даремними. Я їжджу Україною і бачу нову генерацію, яка має силу і рішучість, для того, щоб зберегти Україну єдиною. Це, безумовно, дарує оптимізм», – поділився своїм баченням нинішньої ситуації в нашій державі пан посол.  

Присутніх цікавило, як, на думку гостя, вітчизняні підприємства увійдуть на європейський  ринок, адже щодо цього сьогодні точиться чимало дискусій. Нерідко йдеться про страх, мовляв, українським бізнесівцям не вдасться витримати конкуренцію за таких умов. Ян Томбінський зауважив: «Страх не найліпший порадник. Світ сьогодні глобальний, і не варто боятися виходити на міжнародний ринок. Слід дивитися на досвід інших держав, яким удалося вивести власну вітчизняну продукцію на європейський рівень. Говоритиму про досвід Польщі: з ним я знайомий найближче. Польські фермери – ті, хто найбільше боявся реформ і конкурування з іноземною продукцією. Сьогодні ж вони найбільше задоволені результатами входження у європейський торговий простір. Головне – працювати, вибрати собі шлях і рухатися вперед, а не постійно сумніватися і боятися, чи все у нас вийде».

Ігор Тодоров

Обговорювали й реформи, які потрібно реалізувати, аби все ж наблизитися до європейських стандартів. Пан Томбінський висловив свій погляд на це: «Насамперед треба змінювати судову систему й правоохоронні органи, бо це впливає авторитет держави. Важливо реформувати й державну адміністрацію, механізм її роботи: вона не має виконувати владні функції, а передусім – служити. Аби подолати наявні в цій сфері недоліки, потрібно справно втілити в життя реформу децентралізації. Наступним кроком є подолання корупції та створення позитивного бізнес-клімату для залучення інвестицій до країни».

Не оминули й питання європейського майбутнього України, за умови, якщо всі реформи будуть належним чином втілені в життя. «Наразі підписано Угоду про асоціацію України та ЄС. Це правовий документ, який є дорожньою картою реформ, що мають бути виконані в найближчі 10 років. Наразі важко прогнозувати, якими будуть кроки після реформ, адже має минути досить тривалий час. Головне тепер – зосередитися на виконанні умов, прописаних в Угоді про асоціацію, а далі говоритимемо про наступні кроки», – підкреслив пан посол.

_x_PS1 28 жовтня у рамках відкриття Інформаційного центру ЄС на факультеті міжнародної політики, менеджменту та бізнесу відбулася лекція-дискусія для студентів про нинішній етап відносин між ЄС та Україною. Виступила перед аудиторією людина, яка знає реальний стан справ у стосунках України і ЄС – голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський. Модерував захід професор Ігор Тодоров._x_PS2 /live/2015/10/122Tombinskiy/auditorija.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ірина Фрідманська_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Компетентно | 29.10.15 | Додав Г_Кришiнець | 638 | 5.0/2
Теги: Факультет міжнародної політики, лекція-дискусія, інвестиції, ЄС, Ян Томбінський, менеджменту та бізнесу, посол, реформи, міжнародний ринок

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики