Середа, 19.01.22, 01:41 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Традиції

Михайло Рошко розповів першокурсникам, якими повинні бути студенти
Михайло Рошко

«Які професії нині є найбільш престижними?» – саме з такого запитання Михайло Михайлович розпочав свою лекцію. Першість присутні одразу ж віддали айтішникам, далі звучали варіанти «спортсмен», «медик», «перекладач». Саме на останній зосередив увагу лектор, розповівши, які переваги мають працівники у сфері перекладу. Однією з таких назвав здатність творчо мислити і знаходити вихід із будь-якої ситуації. Також розповів, що вже з першого курсу майбутні іноземні філологи опановуватимуть дві іноземні мови: основну та одну на вибір. До їх послуг англійська, німецька та французька.

З уст пана Рошка першокурсники дізнавалися, як це – бути студентом ФІФу. Головне тут – дати відсіч лінощам, відвідувати пари, аби потім не загрузнути у словах, виразах, граматиці, які «ще треба вивчити» і, звісно ж, мати жагу до навчання. Михайло Михайлович привідкрив новачкам таємницю, на які 4 типи він ділить студентів: «Перші – це відмінники, у яких усе гаразд із навчанням, але вони не активні у масових позааудиторних заходах. Другі навпаки – активісти, а от навчання дається їм тяжко. Треті не здатні ні на одне, ні на друге, четверті ж молодці в обох сферах. Тому можете належати до першого чи другого типів, найкраще – до четвертого, але зовсім не бажано до третього».

Студактив ФІФу

Також декан інформував, що цьогоріч потік іноземних філологів становить майже сотню – 98 чоловік. Чимало з них є представниками інших областей – Львівської, Хмельницької, Луганської, Рівненської, Івано-Франківської. Саме для них він розповів про специфіку Закарпатської області, зробив короткий екскурс в історію виникнення університету та їх факультету зокрема. Це й не дивно, адже цей рік для ФІФу особливий – він відзначатиме своє 50-річчя.

Ознайомити студентів не лише з навчальним процесом, а й з творчим життям факультету лектору допомогли Оксана Дацьо та старшокурсники-активісти. Заступник декана з виховної роботи закликала молодь брати участь у спортивних змаганнях, адже на факультеті немає кому й у футбол грати - дівчата тут значно переважають хлопців. Жартувала, що вже подумують увести до студентської спартакіади змагання з дефіле ☺ Про святкування Дня першокурсника, Дня факультету, обирання Міс ФІФ новачкам повідали старші колеги, висловивши сподівання, що серед них є чимало талантів.

Євгенія Мартин

Така інформація одразу зацікавила першокурсницю Євгенію Мартин. Дівчина родом з Іршавщини, вступила на спеціальність «Англійська мова і література. Середня освіта», адже мріє стати вчителем іноземної мови. Окрім того, вона захоплюється вокалом, під час навчання у школі брала участь у її громадському житті, тож при можливості хоче продовжити активну діяльність і будучи студенткою. На навчання налаштована позитивно, єдине, за що хвилюється дівчина, – нові знайомства, але Євгенія впевнена, що група потоваришує.

_x_PS1 1 вересня. Коридори УжНУ переповнені новоспеченими студентами-першачками, для яких університет – своєрідна terra incognita. Незабаром на них чекають захопливі квести: «Знайди свою аудиторію», «Запам’ятай предмети та викладачів» і ще багато чого нового. Краще адаптуватися та пізнати «внутрішню кухню» обраного підрозділу молоді допомагали старші наставники. Так, на факультеті іноземної філології першокурсники зустрілися з деканом Михайлом Рошком та його заступником Оксаною Дацьо._x_PS2 /live/2016/09/01FIF/verkh.jpg_x_PS3 Новоспечені студенти на своїй першій лекції_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Катерина Хижняк_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Традиції | 01.09.16 | Додав Г_Кришiнець | 1144 | 5.0/1
Теги: студенти-першокурсники, лекція, ФІФ, Михайло Рошко

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики