Середа, 13.11.19, 18:08 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Письменник за прилавком

До акції «Письменник за прилавком» долучився й професор Маріан Токар
Маріан Токар

Передостаннім учасником акції «Письменник за прилавком» став кандидат історичних наук, професор кафедри політології і державного управління факультету суспільних наук Ужгородського університету Маріан Токар. У четвер, 15 грудня, гість книгарні «Кобзар» розповідав про презентовані книги, літературні вподобання та молодих закарпатських науковців.

Коли зустріли гостя, той пив каву й придивлявся собі щось на полицях книжкового магазину. А поки інші журналісти не встигли забрати увагу й час Маріана Юрійовича, запропонували поговорити з нами (наполягли не залишати каву просто так – охолоне ☺). Гість розповів, що бере участь в акції не вперше, вважає її цікавою і радо приймає запрошення від організатора – професора Федора Шандора.

Трохи нарікає: останнім часом у країні проблемно з видавничою справою. Автори мусять власним коштом публікувати книги, але приємно, що видавництва намагаються сприяти. Сам Маріан Юрійович давно співпрацює з «Лірою», де побачили світ важливі для нього праці. Серед таких – спільна з колегами із Чернівецького національного університету робота політологічного змісту «Закарпаття в незалежній Україні (1991–2016 роки)». До слова, в майбутньому планує видавати праці такої тематики, оскільки бачить потребу презентувати наш край серед інших регіонів держави.

Презентовані книги

Питаємо про книги, які сьогодні пропонує читачам. Гість розповідає, що за фахом – історик, колись працював учителем у школі в Сторожниці, написав культурно-релігійний екскурс в історію цього села. Після того, як почав працювати на кафедрі політології, звернувся до наукової діяльності цього напрямку. Однак зауважує: робить її в популярному стилі, щоб було цікаво й легко для розуміння будь-якому читачеві. Маріан Токар зізнається: «Я не класичний письменник, романів не пишу, але намагаюся орієнтуватися на потреби читача».

Ось тут і ловимо співрозмовника на слові: а який же він – молодий закарпатський читач (а ще уточнюємо – науковець, бо ця сфера буде ближчою для професора). Після цього гість згадує про тенденцію молоді до споживання інформації з онлайн-ресурсів, через що студенти часто не ознайомлені з новими виданнями, над якими працюють і котрі видають нині наші науковці.

А що полюбляє читати сам Маріан Юрійович? Каже, детективи. І незважаючи на те, що в подорожах купує собі знову ж таки наукову літературу, згадує про зачитані твори Агати Крісті та Артура Конан Дойля. Тут зауважує: акція «Письменник за прилавком» має позитивне значення ще й тому, що пропагує просвітницькі ідеї в суспільстві.

Кава нашого співрозмовника вже, мабуть, зовсім охолола. Але попри це, не відмовився сказати кілька теплих слів-побажань із прийдешніми святами для родини Медіацентру УжНУ та всього нашого вишу.

P. S. Користуючись нагодою, хочу передати привіт тим, хто не зміг поспілкуватися з Маріаном Токарем у книгарні «Кобзар». У пам’яті автора цих рядків побільшало приємних спогадів, а на полицях домашньої бібліотеки знайшли собі прихисток дві подаровані професором книжки ☺.

Антоніна Чундак
Письменник за прилавком | 17.12.16 | Додав VIP | 396 | 5.0/2
Теги: Маріан Токар, «Письменник за прилавком»

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики