Понеділок, 24.01.22, 02:50 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Письменник за прилавком

До акції «Письменник за прилавком» долучився й професор Маріан Токар

Коли зустріли гостя, той пив каву й придивлявся собі щось на полицях книжкового магазину. А поки інші журналісти не встигли забрати увагу й час Маріана Юрійовича, запропонували поговорити з нами (наполягли не залишати каву просто так – охолоне ☺). Гість розповів, що бере участь в акції не вперше, вважає її цікавою і радо приймає запрошення від організатора – професора Федора Шандора.

Трохи нарікає: останнім часом у країні проблемно з видавничою справою. Автори мусять власним коштом публікувати книги, але приємно, що видавництва намагаються сприяти. Сам Маріан Юрійович давно співпрацює з «Лірою», де побачили світ важливі для нього праці. Серед таких – спільна з колегами із Чернівецького національного університету робота політологічного змісту «Закарпаття в незалежній Україні (1991–2016 роки)». До слова, в майбутньому планує видавати праці такої тематики, оскільки бачить потребу презентувати наш край серед інших регіонів держави.

Презентовані книги

Питаємо про книги, які сьогодні пропонує читачам. Гість розповідає, що за фахом – історик, колись працював учителем у школі в Сторожниці, написав культурно-релігійний екскурс в історію цього села. Після того, як почав працювати на кафедрі політології, звернувся до наукової діяльності цього напрямку. Однак зауважує: робить її в популярному стилі, щоб було цікаво й легко для розуміння будь-якому читачеві. Маріан Токар зізнається: «Я не класичний письменник, романів не пишу, але намагаюся орієнтуватися на потреби читача».

Ось тут і ловимо співрозмовника на слові: а який же він – молодий закарпатський читач (а ще уточнюємо – науковець, бо ця сфера буде ближчою для професора). Після цього гість згадує про тенденцію молоді до споживання інформації з онлайн-ресурсів, через що студенти часто не ознайомлені з новими виданнями, над якими працюють і котрі видають нині наші науковці.

А що полюбляє читати сам Маріан Юрійович? Каже, детективи. І незважаючи на те, що в подорожах купує собі знову ж таки наукову літературу, згадує про зачитані твори Агати Крісті та Артура Конан Дойля. Тут зауважує: акція «Письменник за прилавком» має позитивне значення ще й тому, що пропагує просвітницькі ідеї в суспільстві.

Кава нашого співрозмовника вже, мабуть, зовсім охолола. Але попри це, не відмовився сказати кілька теплих слів-побажань із прийдешніми святами для родини Медіацентру УжНУ та всього нашого вишу.

P. S. Користуючись нагодою, хочу передати привіт тим, хто не зміг поспілкуватися з Маріаном Токарем у книгарні «Кобзар». У пам’яті автора цих рядків побільшало приємних спогадів, а на полицях домашньої бібліотеки знайшли собі прихисток дві подаровані професором книжки ☺.

_x_PS1 Передостаннім учасником акції «Письменник за прилавком» став кандидат історичних наук, професор кафедри політології і державного управління факультету суспільних наук Ужгородського університету Маріан Токар. У четвер, 15 грудня, гість книгарні «Кобзар» розповідав про презентовані книги, літературні вподобання та молодих закарпатських науковців._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 /live/2016/12/71tokar/slajd2.jpg_x_PS6 Маріан Токар_x_PS7 57%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Антоніна Чундак_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Письменник за прилавком | 17.12.16 | Додав VIP | 536 | 5.0/2
Теги: Маріан Токар, «Письменник за прилавком»

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики