Понеділок, 24.01.22, 03:21 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Письменник за прилавком

Свої книги в ужгородському «Кобзарі» продавав мукачівський Шевченківський лауреат
Галина Шумицька, Мирослав Дочинець... і кіт ☺

…Влітаємо до «Кобзаря» – і одразу зіштовхуємося з деканом філологічного факультету, директором Медіацентру Галиною Шумицькою (ох, а ми ж припізнилися…). Але сварити Галина Василівна не стала. Вона вже тримає в руках стосик книг пана Дочинця й подає їх письменнику на автографи. Тільки-но гість знаходить вільну хвилинку – підходимо понабридати із запитаннями.

Найперше цікавимося ставленням пана Мирослава до акції. Розповідає: «Вже скоро святий Миколай прийде до нас із подарунками. В останні роки ж знову стає популярною думка, що найкращий подарунок – це книга. З допомогою акції допомагаємо людям знайти твір, що став би їм до вподоби. До того ж книги нині продаю за ціною видавництва, а охочим залишаю автографи».

Запитуємо про ставлення читачів до акції. Пан Дочинець розповідає, що вже давно дістає позитивні відгуки про цю ініціативу. Щоб придбати книгу письменника з його ж рук та поспілкуватися наживо, приїжджають із Виноградова, Перечина, Хуста… Привіт митцеві слова передають і з інших областей – каже, що цікавляться результатами акції з деякою заздрістю – не всюди вона реалізована. Сам же шевченківський лауреат долучається до акції вчетверте і вважає, що для закарпатців стає потребою спілкуватися з тим, хто пише, і тими, котрі читають. Книга ж зближує й без того тісний світ.

Книги Мирослава Дочинця

Сьогодні Мирослав Дочинець прихопив із собою чимало видань, написаних протягом останніх 5–6 років. Деякі твори тут у кількох примірниках. За словами літератора, хтось сьогодні шукав серед принесених книг такі, що вже, може, й сам не має – пам’ятають, люблять читати й перечитувати; серед молоді були студенти, котрі обрали його творчість як основу для наукових досліджень.

Цікаво, а що думає автор «Криничара» й «Лиса у винограднику» про молодих закарпатських книголюбів? За своїми спостереженнями, каже, що в нашій області дівчата й хлопці читають найменше з усіх регіонів. Однак у цьому бачить історичне пояснення, що стосується й мовної специфіки краю, й менталітету. Загалом же книги Дочинця часто замовляють в Інтернеті, шукають конкретні твори: «Молодь знає, чим хоче займатися й що полюбляє читати. А вже ми, письменники, маємо до цього дослухатися».

Крім розмови про книги, Мирослав Дочинець висловив привітання університетській спільноті з прийдешніми святами.

Таким був другий день ужгородської акції «Письменник за прилавком». Наступну зустріч чекайте в понеділок, 5 грудня. Щодня протягом робочого тижня ужгородські книголюби матимуть нагоду познайомитися з «тими, що пишуть». А поки що – насолоджуймося першими зимовими вихідними!

_x_PS1 Другий день акції «Письменник за прилавком» був не менш пізнавальним і насиченим, ніж перший. Цього разу зустрічав відвідувачів ужгородської книгарні «Кобзар» закарпатський письменник родом із Мукачева, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець. Він поділився думками стосовно ініціативи такої акції, розповів про презентовані книги й вітав університетську громаду з прийдешніми святами._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Антоніна Чундак_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Письменник за прилавком | 02.12.16 | Додав VIP | 527 | 5.0/1
Теги: акція, «Письменник за прилавком», Мирослав Дочинець

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики