Четвер, 20.01.22, 20:14 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Кафедра словацької філології святкує своє 20-ліття
Світлана Пахомова

Першого дня офіційно відкрили науковий форум. В одному з конференц-залів Ужгорода зібралися науковці, студенти, випускники та гості кафедри. Зі словами привітання до присутніх звернулася професор Світлана Пахомова – завідувач кафедри. Вона розповіла про історію відкриття відділення, людей, які своєю самовідданою працею зробили все, аби сьогодні кафедра мала славу однією з найпотужніших.

«Все почалося 1994 року. Тоді на базі кафедри загального і слов’янського мовознавства започаткували нову спеціальність – «Словацька мова та література». Підготовка фахівців цього профілю була потрібна для забезпечення шкіл Закарпаття в місцях компактного проживання словацької меншини кваліфікованими викладачами.

Два десятиліття тому на філологічному факультеті було зроблено перший набір словакістів – зарахували 10 студентів, 5 з яких – на місця державного замовлення. Тоді ж, 1994 року, було відкрито лекторат словацької мови і культури, який в різні роки представляли доц. Ярослав Джоґаник, ст. викл. Аніта Крчова, нині – ст. викл. Мартін Беніковський.

Ми потроху збирали бібліотечний фонд, знаходили партнерів в Україні та за її межами. Важко було починати: скільки ночей, вихідних, вільного часу було цьому присвячено, знаємо тільки ми та наші близькі. Проте сьогодні в УжНУ створено необхідну базу для якісної підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів, які обрали спеціальність «Словацька мова та література», – зауважила Світлана Пахомова.

Розділити радість ужгородських словакістів прийшло багато поважних гостей

Розділити радість ужгородських словакістів прийшло багато поважних гостей, серед яких т. в. о. проректора УжНУ Мирослава Лендьел, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова, головний директор секції міністра Міністерства закордонних справ Словаччини Станіслав Вало, начальник відділу національностей та релігій Закарпатської ОДА Анатолій Салай, представник департаменту освіти та науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Оксана Довганич, декан філологічного факультету УжНУ Галина Шумицька.

Приїхали також колеги з Київського, Львівського, Дніпропетровського, Рівненського університетів, партери з Пряшева, Братислави, Кошиць, Трнави, вчителі зі шкіл та гімназій Ужгорода й інших міст Закарпаття.

Почесними грамотами та дипломами були нагороджені всі працівники кафедри

Почесними грамотами та дипломами від керівництва вишу, ОДА, міської ради були нагороджені всі працівники кафедри.

«Словаччина пишається, що кафедра має таке визнання. І ваша робота високо оцінюється всіма нами. Не втомлюйтеся на своїй професійній ниві, гідних вам студентів та відкритих можливостей реалізувати заплановане», – побажав кафедралам представник Міністерства закордонних справ Словаччини Станіслав Вало.

«Невтомно трудіться, не обмежуйтеся зробленим, ставте високі цілі й не шкодуйте сил на їх виконання. Державі потрібні не просто освічені, а сповнені розуміння й усвідомлення свого обов’язку громадяни», – наголосив начальник відділу національностей та релігій ОДА Анатолій Салай.

Декан філологічного факультету Галина Шумицька привітала з ювілеєм не тільки кафедру, а й її цьогорічних ювілярів – багаторічного провідного спеціаліста, яка нині перебуває на заслуженому відпочинку, Ірину Йосипівну Гайдош, словацького лектора попередніх років Ярослава Джоґаника та нинішнього завідувача Світлану Пахомову, яка теж незабаром святкуватиме ювілей.

Після виступу професора Павла Чучки, фундатора та першого завідувача кафедри, студенти разом зі своїм словацьким лектором Мартіном Беніковським презентували міні-концерт, виконавши народні пісні й танці.

Під час пленарного засідання

Окрім того, у конференц-залі була книжкова виставка-продаж.

Секційні ж засідання відбулися наступного дня. Загалом працювали три секції : «Словацька мова в синхронії і контактах», «Словацька мова на слов’янському фоні» та «Словацька література в часовій рефлексії та зв’язках».

Завершиться конференція 8-го травня. До того для учасників влаштують екскурсію в Сторожниці, познайомлять зі словацькою національною меншиною та Товариством ім. Л. Штура.

_x_PS1 Кафедра словацької філології філологічного факультету УжНУ разом із науково-дослідним центром словакістики Slovak AID та українсько-словацьким інститутом гуманітарних ініціатив 6–8 травня проводять міжнародну наукову конференцію «Словакістика в Україні», присвячену 20-літтю словацького відділення УжНУ._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 //www.youtube.com/embed/qr-ZTlC4sEE_x_PS9 _x_PS10 Світлана Лапига_x_PS11 Відео Роберта Паппа_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 08.05.14 | Додав Шумицька | 1438 | 5.0/1
Теги: Світлана Пахомова, філфак, словацьке відділення, Мартін Беніковський

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик