Середа, 17.08.22, 04:16 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

IV Всеукраїнський форум конституційного права провели юристи УжНУ

Поглиблювали знання з конституційного права ужнівці та студенти з вишів Львова, Івано-Франківська, Києва, Дніпра та Харкова.

Віталій Дячук

Голова обласного осередку Ліги студентів Асоціації правників України, студент IV курсу юрфаку Віталій Дячук розповів, що мета дводенного заходу – обговорити проблеми розвитку конституційного процесу в Україні та порушити питання адаптації національного законодавства до законодавства Європейського Союзу.

Першим з вітальним словом звернувся до присутніх декан юридичного факультету Ярослав Лазур, який спершу подякував ініціативній молоді, яка долучилася до заходу, й додав, що завдяки їм форум з кожним роком стає якіснішим і цікавішим.

Ярослав Лазур отримав подяку

«Це в європейському стилі – збиратися, коли є що сказати, розгортати фахову дискусію. Крім того, саме вам творити закони, обіймати відповідальні посади й таким чином розбудовувати нову правову державу. Я, та й, думаю, весь колектив, маємо задоволення й не можемо натішитися нашими активними студентами, які є двигунами на факультеті, що всіляко популяризують і поєднують науку з практикою». Також декан відзначив чудову організаторську роботу Закарпатського осередку Ліги студентів АПУ. 

Юрій Бисага зі студентами

Завідувач кафедри конституційного права та порівняльного правознавства Юрій Бисага привітав гостей заходу на Закарпатті, відтак докладно розповів про вивчення конституційного права в Ужгородському університеті, ознайомив зі здобутками та перспективами кафедри. «Ми започаткували першу в Україні юридичну школу з порівняльного правознавства й готуємо фахівців права вищої якості, наші наукові видання просять перекласти у Європі», – зауважив професор. Юрій Михайлович запросив усіх учасників на міні-екскурсію кафедрою.

 

Виступали й такі кваліфіковані експерти, як В’ячеслава Бігун (кандидат юридичних наук, магістр права (США) й режисер-документаліст, науковий співробітник Інституту держави і права НАН України), Станіслав Погребняк (доктор юридичних наук, професор кафедри теорії держави і права Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини), Михайло Савчин (доктор юридичних наук, директор Центру правотворчості УжНУ, викладач Національної школи суддів, радник голови Конституційного Суду України (2008–2010 рр.)) та Володимир Джуган (молодий науковець кафедри конституційного права та порівняльного правознавства юрфаку УжНУ).

Фахівці ділилися знаннями з усіма, хто прагне стати добрим спеціалістом у цій галузі права. Спікери підготували для студентів цікаві лекції та майстер-класи. Натомість кожен експерт отримав подячну грамоту від Асоціації правників України за участь у ролі спікера.  

Наступного дня учасники презентували свої напрацювання й підбивали підсумки.

Андрій Ірклієнко

Ще на церемонії відкриття форуму ми поспілкувалися з майбутнім юристом із Києва. Андрій Ірклієнко, четвертокурсник Інституту права та суспільних відносин Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», зізнався, що в Ужгороді він уперше. Хлопець розповів, що є учнем відомого вченого-конституціоналіста Юрія Фрицького, батько якого, Олег Фрицький, разом із Володимиром Шаповалом брав безпосередню участь у творенні Конституції України.

«Мені пощастило навчатися в сина одного з творців нашого Основного Закону. Саме завдяки його підтримці я взявся поглиблено опановувати конституційне право і маю намір стати провідним фахівцем зокрема і в цій галузі. Маю надію, що завдяки форуму більше дізнаюся про судоустрій, статус суддів і проект Закону про Вищу раду правосуддя, а також про закони України стосовно Конституційного Суду», – каже юний правник.

Ілона Ткаченко

Про Ужгород додав: «Гарне місто – відразу мені сподобалося. Радію, що маю нагоду апробувати саме тут свою наукову статтю на тему: «Конституційний Суд України в механізмі захисту та забезпечення прав і свобод людини і громадянина».

Голова НТСА юрфаку Ілона Ткаченко зауважила, що організований захід об’єднує студентів-юристів і молодих правників з усієї України. «Наші спудеї та учасники форуму мали можливість прослухати цікаві лекції провідних експертів-конституціоналістів, відомих юристів, які впродовж дня відкривали для майбутніх правників світ конституціоналізму з нового боку! Обговорення та плідні дискусії стосувалися внесення змін до Конституції, захисту конституційних прав громадян, порядку та ефективності звернень до Європейського суду», – розповіла дівчина.

Учасники форуму

Другий день був присвячений конкурсу наукових робіт. Майбутні юристи з різних куточків України презентували свої напрацювання, активно дискутували й засипали одне одного питаннями. Для трійки авторів найкращих наукових робіт оргкомітет підготував приємні подарунки.

Закарпатський осередок Асоціації правників України висловлює щиру вдячність деканові юридичного факультету Ярославу Лазуру за сприяння в проведенні форуму та конкурсу наукових робіт. «Ярослав Володимирович завжди нас підтримує й допомагає успішно реалізовувати задуми, за що йому особливе «спасибі», адже ці два дні пройшли дуже продуктивно. Кожен учасник поповнив свій багаж знань новими ідеями», – наголосив очільник обласного осередку Ліги студентів АПУ Віталій Дячук.

_x_PS1 Днями юридичний факультет спільно із Закарпатським осередком Ліги студентів АПУ та Науковим товариством студентів та аспірантів юрфаку організував IV Всеукраїнський форум конституційного права, в рамках якого провели VI Всеукраїнський конкурс наукових робіт «Актуальні проблеми конституційного будівництва в Україні»._x_PS2 /live/2016/11/78forum/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Віра Лабич,_x_PS11 фото Івана Зейкана_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 22.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 876 | 5.0/2
Теги: студенти, конституцыйне право, конституція, юрфак, форум

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик