Середа, 01.02.23, 18:02 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Як виховати управлінців для майбутнього держави, обговорювали в УжНУ

До участі в роботі засідання долучилися експерти профільних управлінь й організацій Закарпатської області та керівництво Ужгородського національного університету, зокрема, заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям Петро Фолтин, начальник управління молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації Денис Ман, директор Закарпатського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Руслана Натуркач, доцент кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти ЗІППО, кандидат соціологічних наук Оксана Івась, проректори УжНУ Мирослава Лендьел та Ігор Король, в.о. декана юридичного факультету УжНУ Ярослав Лазур, директор Центру кар’єри УжНУ Тетяна Бутурлакіна.

Захід організовано в рамках функціонування Центру кар’єри – підрозділу УжНУ, створеного для підтримки активного вибору професійного шляху та допомоги у працевлаштуванні студентів і випускників університету.

Петро Фолтин

Під час обговорення порушувалися проблемні питання професійного зростання та працевлаштування молоді, створення умов для супроводу і відбору вмотивованих молодих людей з лідерськими якостями, інтелектуальним і творчим потенціалом, який може бути зреалізований у рамках державних та регіональних програм, а кандидати – бути зарахованими до кадрового резерву адміністративного апарату різних рівнів і структур.

Прогнозовано, що Україна незабаром зіткнеться з потребою заміни старих кадрів на нових антикризових управлінців, через що університетам уже нині варто продумати механізм вирішення цієї проблеми й розпочати підготовку фахівців, які зможуть ефективно виконувати свої функції.

Руслана Натуркач

На думку учасників зустрічі, селекцію студентів – претендентів на державну службу – треба починати ще в роки їх навчання. Так, за словами заступника начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям Закарпатської обласної служби зайнятості Петра Фолтина, студенти повинні почати підбирати роботу вже на четвертому році здобуття освіти через стажування.

Такий процес міг би допомогти виправити частково негативний імідж державної служби. Аби зробити цей процес більш ефективним, Закарпатський обласний центр зайнятості готовий стати зв’язковим між молоддю та роботодавцями.

Тетяна Бутурлакіна

Особливо відчутною є потреба у молодих і ефективних керівних кадрах у районах на рівні органів місцевого самоврядування, – зазначила директор Закарпатського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Руслана Натуркач, – адже на часі впровадження децентралізації влади, а цей процес потребує фахівців на місцях.

Під час бесіди торкнулися й теми «ринковості» спеціальностей. Завдяки реформам у сфері освіти виші можуть формувати навчальні програми таким чином, аби надавати перевагу здобуттю студентами навичок, які найповніше враховуватимуть потреби роботодавців. Окрім того, на думку проректора УжНУ Мирослави Лендьел, позитивні результати могло б дати й залучення працедавців до викладання.

Директор Центру кар’єри УжНУ Тетяна Бутурлакіна запропонувала створити «Студії лідера» як один із ефективних механізмів підвищення обізнаності молодих активістів, де спільними зусиллями фахівців з різних галузей сформувати кваліфікований кадровий резерв державних управлінців – свідомих, освічених людей з високим рівнем правової культури. Саме такими якостями, на думку учасників обговорення, повинні володіти всі, хто прагне розбудовувати нашу державу в майбутньому.

_x_PS1 Днями у малій залі Вченої ради УжНУ відбулося експертне обговорення на тему «Кадровий резерв: актуальні проблеми і виклики»._x_PS2 /live/2015/03/26bytyr/umat.jpg_x_PS3 Під час обговорення_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Валерія Турок_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 10.03.15 | Додав Lucky | 1043 | 0.0/0
Теги: Ректорат УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик