Неділя, 14.08.22, 19:09 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Дозвілля

Географи УжНУ побували на полонині Руні
Роман Славік

Заступник декана з навчально-виховної роботи Роман Славік розповів, що вже стало доброю традицією на факультеті щовесни організовувати походи в гори.

«Зазвичай ми підіймалися на Анталовецьку поляну (Ужгородський район) – цьогоріч вирішили змінити локацію, підкорити щось вище, а найближчою до нас вершиною є полонина Руна. Саме цей гірський масив запропонували студенти-третьокурсники. Сходження було  нелегким, адже півтора кілометра над рівнем моря навіть для ужгородців – чимала висота. Я радий, що тільки одна людина виявила бажання повернутися в автобус – інші 68 успішно здолали вершину».

Біля озера Комсомольське

Під час сходження активні географи зупинялися біля озера Комсомольського (так воно позначене на всіх картах) на висоті майже 900 м. Назва зумовлена тим, що це було улюбленим  місцем відпочинку комсомольців, проте місцеві жителі називають його Тростя, тобто «велике болото».

Михайло Микита

Доцент кафедри фізичної географії та раціонального природокористування Михайло Микита зауважив, що мета поїздки насамперед навчальна: «У нас сьогодні  був чудовий день: погода сприяла, тож ми провели чудову навчальну екскурсію з дисциплін, котрі для географів одні з пріоритетних: геологія загальна та історична, біогеографія, ґрунтознавство.

Михайло Микита зі студентами

Ми обговорювали, як залягають та утворюються наші Українські флішові Карпати. Фліш – це потужна  гірська порода, представлена  чергуванням  алевроліту і пісковику. Студенти на власні очі побачили, як ці породи виходять, вивчили їхню шаруватість та стратиграфію залягання відкладів, порівняли це наочно, адже в стінах університету в ході навчального процесу це зробити майже неможливо – можна з’ясувати тільки під час польової практики.

Юлія Шароді

Крім студентів-географів, у сходженні брали участь землевпорядники та лісівники, які теж прагнули побачити, з чого утворюються та як виглядають наші гори, з'ясувати основні типи і форми рельєфу. Одне слово, такі поїздки – це прекрасний спосіб поєднати навчання з дозвіллям».

Студентка ІІІ курсу, голова СНТ географічного факультету Юлія Шароді ділиться враженнями від походу: «Поїздка розпочалася важким підйомом з самого ранку й продовжилася ще важчим підняттям на саму гору. Але коли сходиш на вершину і бачиш красу навкруги, то забуваєш про втому і просто насолоджуєшся.

На шляху до вершини

На вершині був дуже сильний вітер, проте це не завадило нам зробити гарні фото й відпочити. Степан Степанович Поп завжди наголошує студентам, що ми живемо в Раю. І коли студенти вкотре підкорюють чергову вершину, то переконуються в правдивості цих слів. Сюди їдуть люди з інших куточків України і навіть світу, щоб побачити красу Карпат. А ми маємо змогу милуватися такими прекрасними краєвидами щодня. Сподіваюся, тенденція до підкорення вершин географами міцнітиме й надалі».

Мандрівники повернулися додому втомлені й щасливі, адже після подоланих 24 кілометрів привезли з собою повний рюкзак вражень, емоцій і світлин на тлі мальовничих Карпат.

Похід у гори став логічним завершенням святкування Тижня географа.

_x_PS1 Днями студенти географічного факультету подолали висоту 1482 м над рівнем моря, аби побувати на вершині полонини Руна – гірському масиві в Українських Карпатах у межах Перечинського та частково Великоберезнянського районів Закарпатської області між верхів'ями річок Люта, Шипіт і Туриця._x_PS2 /live/2016/04/53ryna/na_vershini.jpg_x_PS3 На вершині_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Віра Лабич_x_PS11 Фото Ангеліни Головачко _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Дозвілля | 19.04.16 | Додав Г_Кришiнець | 1275 | 0.0/0
Теги: студенти, гори, полонина Руна, Геофак, Роман Славік, вершина

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]