Понеділок, 08.08.22, 07:29 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

Географи УжНУ обмінювалися досвідом з німецькими колегами
Степан Поп

Привітно зустрів і відрекомендував гостей завідувач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування Степан Поп, який підкреслив, що такі зустрічі, обмін досвідом між студентами, комунікація є важливими і впливають на поліпшення якості освіти.

До відвідин Закарпаття, за словами пана Зікстена, їм розповідали про історію краю, чим займаються тутешні жителі, який вигляд має область. Коли разом зі студентами вирішили приїхати сюди погостювати, то приємно здивувалися й були вражені: побачили жінок, які копають кукурудзу, хатки й сараї ще австро-угорського проектування, швабські поселення біля мукачівського замку «Паланку». Відомо, що в часи, коли Закарпаття жило під юрисдикцією Австро-Угорщини, королі запрошували німецьких колоністів піднімати мануфактуру краю, розробляти заліснену територію, удосконалювати електромережеву систему. Тому й не дивно, що нині на Закарпатті (до прикладу, у Мукачеві, Тячеві) можна натрапити на німецькі поселення – нащадків тих колоністів, які колись тут працювали.

Зікстен Буссемер

Степан Поп розповів докладніше про наш край, виокремивши низку особливостей Закарпаття:

  • наша область є унікальною, адже невелика територія із населенням близько 1 млн 200 тисяч осіб межує з чотирма країнами ЄС;
  • половина території Закарпаття заліснена;
  • 80 % площі займають гірські утворення (тут розташована найвища гора України Говерла – 2061 м);
  • розвинена потужна гідромережа;
  • збережена унікальна мережа резерватів (Національні природні парки «Синевир», «Зачарований край», «Ужанський», Карпатський біосферний заповідник, Долина нарцисів тощо);

Закарпаття – транзитна територія, через яку в різні напрямки світу постачаються товари і послуги. Сільське господарство зосереджене в низинній зоні, на стику двох важливих для географів районів – гірській системі Карпат і Придунайській низовині. Крім суцільних переваг, не стали замовчувати й проблеми, яка наявна в лісовому господарстві, а саме – вирубування дерев і вивезення сировини за кордон. Біосферне і ландшафтне різноманіття є причиною збереження й розвитку природи регіону для рекреації, відпочинку, оздоровлення, потреб людей, які живуть у цьому краї.

Закарпаття толерантне, оскільки тут мирно уживаються, працюють, дружать різні національні меншини, розвиваються культури і традиції різних народів, доповнюють одне одного та сплітаються етнографічні групи.

У студентів і гостей виникло багато питань

У студентів УжНУ і гостей під час зустрічі виникло чимало питань, тому наприкінці бесіди вони мали змогу дізнатися багато корисної інформації з так званого першоджерела.

Німецькі студенти в школі раніше вчилися 13 років, а тепер на рік менше. Відтак не вступають одразу до вишу, а спочатку поглиблено вивчають іноземні мови, працюють, беруть участь у різних міжнародних програмах  обміну. Без знання мови і вільного володіння нею шанси мати хорошу престижну роботу, на жаль, дуже мізерні. Коли чітко визначилися з професією й набралися життєвого досвіду, тоді вступають до університету. Навчання триває 2,5 роки і за 5 семестрів студент може здобути подвійний диплом, до прикладу географ-біолог, -хімік, -фізик тощо. На переконання гостей, це дуже корисно, бо людина вивчає одразу те, що їй до вподоби, й коефіцієнт працевлаштування зростає вдвічі.

У кабінеті геології та мінералогії географічного факультету
На кожній спеціальності йде чітке розмежування, тобто німецькі студенти мають право вибирати, чи матимуть педагогічну практику і стануть вчителями, а чи принципово дослідниками тієї чи іншої галузі. 

Після спілкування обмінялися цінними подарунками на згадку й відвідали кабінет геології та мінералогії географічного факультету, де ознайомилися з видами корисних копалин Закарпаття, побували на Ужгородській сейсмічній станції та взяли участь в екскурсії  містом.

_x_PS1 Що найбільше запам’яталося й викликало здивування у німців під час подорожей Закарпаттям, у чому особливість найзахіднішого регіону України, про недоліки і переваги навчання студентів двох країн спілкувалися днями на географічному факультеті УжНУ. До українських студентів завітали професор Ґрайфсвальдського університету Зікстен Буссемер та 11 студентів із Німеччини, які здобувають фах географа._x_PS2 /live/2016/03/67heo/verkh-auditorija.jpg_x_PS3 Аудиторія_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Оксана Пітра_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Обмін досвідом | 21.03.16 | Додав Г_Кришiнець | 774 | 5.0/1
Теги: обмін досвідом, Географічний факультет, Німеччина, студенти

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик