Понеділок, 23.09.19, 10:37 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Факультет туризму та МК узяв участь у міжнародній конференції з питань транскордонної співпраці
Представники факультету туризму та МК

Минулого тижня у мистецькій галереї «ІЛЬКО» відбулася конференція з питань транскордонної співпраці, організована в рамках проекту словацько-української співпраці НО «Дружба Словаччина – Україна», що фінансується за рахунок коштів Норвезького фінансового механізму. Саме вироблення нової державної регіональної політики в межах Карпатського регіону, й Закарпаття зокрема, зумовлює потребу пошуку нових форм транскордонного співробітництва з метою підвищення ефективності співпраці для досягнення єдиного інтегрованого простору.

 

Нові підходи до прикордонних контактів у галузі економіки і туризму успішно функціонують через «європейські угрупування територіального співробітництва», «транскордонні партнерства», «транскордонні кластери» і «транскордонні інноваційні проекти» тощо.

На конференції – широке представництво урядовців, науковців та студентства як з українського, так і словацького боку: зокрема Генконсул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова, міський голова Богдан Андріїв, доктор філософії, керівник департаменту стратегічного розвитку Державного управління Словацької республіки Мартіна Сзабова. З-поміж науковців УжНУ – декан і заступник декана факультету туризму та МК доценти Наталія Габчак та Руслана Жовтані, декан факультету міжнародних економічних відносин професор Микола Палінчак, студентство.

Наталія Габчак

В інтерв’ю 21 каналу Наталія Габчак відзначила, що прикордонні держави, зокрема Словацька Республіка й Україна, володіють значним потенціалом рекреаційних територій, туристичною інфраструктурою, а отже, формують свою туристично-рекреаційну політику. Словацька Республіка – безпосередній західний сусід України. Рівень українсько-словацького міждержавного співробітництва повністю відповідає цивілізованим стандартам відносин розвинених європейських демократій, незважаючи на те, що ця невелика центральноєвропейська держава майже вдесятеро поступається Україні масштабами території та числом населення.

Широкі можливості для всебічної взаємовигідної співпраці між Україною і Словаччиною зумовлені багатьма об’єктивними чинниками: наявністю спільного кордону, глибокими історичними, культурними та традиційними господарськими зв’язками народів, існуванням численної української національної меншини в Словаччині та словацької в Україні. 

Підпис

Руслана Жовтані впевнена, що співпраця між прикордонними областями Словацької республіки та Закарпатської області України триватиме й надалі. Її пріоритетами є насамперед створення єдиної мережі туристично-інформаційних центрів; розбудова митної та прикордонної інфраструктури сторін; розвиток партнерської мережі між територіальними громадами, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями прикордонних регіонів; розвиток ділового співробітництва через активізацію інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності між прикордонними територіями в галузі туризму; здійснення спільних заходів щодо активізації розвитку туристичної інфраструктури в прикордонних регіонах тощо.

А студенти спеціальності «Готельно-ресторанна справа» під керівництвом доцента кафедри туристичної інфраструктури та сервісу Евеліни Сірої організовували каву-брейк та обід у ресторані «Грант», забезпечуючи високий рівень сервісу, що є невід’ємною і важливою практичною складовою навчального процесу.

Насичена програма конференції завершилась відкриттям монумента фундатору словацької державності, генералу, астроному та політику Мілану Растіславу Штефанику.

За інформацією деканату факультету туризму та МК
Міжнародні контакти | 15.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 464 | 0.0/0
Теги: транскордонне співробітництво, факультет туризму та МК, Партнерство, міжнародна конференція

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик