Вівторок, 29.11.22, 01:54 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Дві сторони медалі, або Знання – теорія, а вміння – практика!

Традиційна аудиторна форма семінарів та практичних занять і для істориків, і для інших фахів не може бути єдиною при апробації здобутих теоретичних знань. У випадку дослідників свідчень минувшини: доки не потримаєш у руках старовинний предмет з музейної колекції чи археологічного розкопу, не переглянеш старовинних кодексів та манускриптів, не погортаєш пожовклих сторінок архівних колекції, то навряд чи відчуєш дух своєї захопливої професії.

 

Тож днями першокурсники істфаку, котрі навчаються на спеціалізаціях «Центральноєвропейські студії» та «Американістика», мали практичне заняття з предмету «Вступ до історії» в інформаційно-довідковому залі сектору архівного забезпечення Управління СБУ в Закарпатській області. Варто відзначити, що з цією установою в істориків склалися дуже добрі взаємини: вона є одною з базових на час архівно-музейної практики. Тут завжди без штучних перепон і непоясненних зволікань приймають користувачів – дослідників, студентів, журналістів, котрі потребують відповідної інформації. І цього разу на запит про можливість важливого для майбутніх фахівців практичного заняття надійшла швидка позитивна відповідь.

Структури Служби безпеки України, передовсім Галузевий архів, виконують значну роботу, аби полегшити доступ до архівних матеріалів науковим закладам, громадським та релігійним організаціям, окремим громадянам та щоб повернути широкому науковому і громадському загалу невідомі раніше історичні документи. Одним із кроків реалізації цих завдань стало свого часу відкриття спеціального інформаційно-довідкового залу при архіві Управління СБУ в Закарпатській області з дуже комфортними умовами роботи.

 
 
 

Відвідувачі мають змогу скористатися як паперовими (опублікованими й неопублікованими), так і електронними носіями інформації. В електронній базі даних, яка складається з 5 компонентів (документи, фотоархів, наукові видання, виставки та презентації, матеріали ЗМІ), містяться розсекречені матеріали Галузевого державного архіву (ГДА) СБУ з історії України ХХ ст. Ідеться про такі важливі документальні колекції, як:

  • Голодомор 1932–1933 рр. (стенди виставки «Розсекречена пам'ять», книги «Розсекречена пам'ять» і «Дзеркало душі народної», копії розсекречених документів, фотографії тощо);
  • репресії проти інтелігенції;
  • репресії проти церкви (православної, католицької, греко-католицької);
  • українці та євреї (матеріали громадських слухань 6 лютого та 14 квітня 2008 р., матеріали про діяльність єврейських організацій в Україні);
  • діяльність ОУН і УПА;
  • Друга світова війна;
  • діяльність дисидентів.
 

Використання документів провадиться відповідно до чинного законодавства України, зокрема законів «Про Національний архівний фонд та архівні установи», «Про інформацію», «Про державну таємницю», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», постанови Верховної Ради України «Про тлумачення Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».

Співробітники сектору архівного забезпечення Управління СБУ в Закарпатській області – головний спеціаліст полковник Олександр Рішко та спеціаліст майор Марина Цап – цікаво і з вогником розповіли про зміст документальних колекцій, порядок їхнього використання, заходи розсекречування і забезпечення доступу до документів тощо.

 

Студенти мали змогу не тільки побачити, а й безпосередньо ознайомитися з документальними публікаціями, архівними справами різних категорій. А також дістати фахові коментарі, рекомендації, відповіді на питання, що цікавили. У багажі відтак і здобуті практичні навички, і позитивні враження. Залишається подякувати Олександру Миколайовичу Рішку та Марині Вікторівні Цап (до речі, вони обоє свого часу закінчили істфак УжНУ) за всіляке сприяння у проведенні заняття – цікавого формою і насиченого змістом.

_x_PS1 Студенти-першокурсники дослідницьких груп «Центральноєвропейські студії» та «Американістика» мали практичне заняття в Інформаційно-довідковому залі сектору архівного забезпечення Управління СБУ в Закарпатській області._x_PS2 /live/2016/12/54arhiv/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 За інформацією старшого викладача кафедри нової_x_PS11 і новітньої історії та історіографії Сергія Гануса_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 13.12.16 | Додав Г_Кришiнець | 797 | 5.0/2
Теги: СБУ, Сергій Ганус, «Американістика», «Центральноєвропейські студії»

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик