Неділя, 14.08.22, 01:04 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

Депутат Європарламенту прочитав лекцію студентам Ужгородського університету

Зустріч відбулася за сприяння Генерального консула Словацької Республіки в Ужгороді Янки Бур'янової. Представив поважного гостя ректор УжНУ Володимир Смоланка. Розповів, зокрема, про те, що пан Іван був першим головою спілки підприємців Словаччини, урядовим уповноваженим з питань запровадження євро в Словаччині тощо.

Іван Штефанец

Депутат Європейського парламенту висловив радість з приводу перебування в Україні, а також звільнення Надії Савченко, до підтримки якої він з однопартійцями доклав чимало зусиль. «Що стосується досвіду євроінтеграції Словаччини, то її приклад надихає, адже в 90-ті роки наша країна вважалася так званою «чорною дірою» Європи через певні політичні події. Але нам вдалося увійти в ЄС уповні. ЄС – перспективний проект.

Не випадково Євросоюз 2012 року здобув Нобелівську премію миру, адже досягнення консенсусу потребує чималих зусиль. А маємо лише два головні інструменти впливу: санкції (як у випадку з Росією) та підтримку (як у випадку з Україною). Україна пріоритетна не лише для Словаччини, а й для Європи загалом. Важливо, щоб держави подавали знаки, що мають надію увійти до Європейського Союзу. Головне ж – розвиватися», – вважає Іван Штефанец і додає, що Україна буде сильніша з ЄС і ЄС буде сильніший з Україною.

Під час лекції

Гість дав чіткі поради, як треба діяти на шляху до Європи Україні – те саме успішно робила й Словаччина свого часу. По-перше, варто упроваджувати структуральні зміни й реформи, зокрема пенсійну, соціальну, підтримувати мале підприємництво тощо.

По-друге, дуже важлива децентралізація: слід змінити теперішню систему згори-вниз. З вільних людей починається демократія, вважає Іван Штефанец.

По-третє, мають бути зміни в енергетичному секторі, конкуренція на енергоринку, а не монополія, важливою є й енергетична безпека. Депутат вважає, що має бути лібералізація цін на енергію, а ціноутворення має перейти з політичної площини в економічну.

Спілкування з депутатом Європарламенту модерувала проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел. Аудиторію цікавили практичні поради щодо кроків на шляху до ЄС, питали про проблеми, що їх мала й має Словаччина, яких помилок можна і треба уникнути тощо.

Словакісти УжНУ з паном Штефанецом та проректором Мирославою Лендьел

Іван Штефанец, зокрема, дав поради щодо уникнення принаймні двох помилок. По-перше, стосовно приватизації, котра загалом є позитивним чинником, адже приватні підприємства більш ефективні, ніж ті, що перебувають у державній власності, – тільки робити її слід прозоро. По-друге, щодо корупції, котра, втім, є проблемою не тільки України, а майже всіх європейських країн, – з нею треба безкомпромісно боротися.

За словами гостя, який активно стежить за подіями в нашій державі, за останній рік Україна розвинулася більше, ніж за попередні 25, і тримає добрий курс. Іван Штефанец запевнив, що кожен, хто щось робить, припускається помилок, проте хоче, щоб Україна все ж таки стала на той самий шлях, яким рухалася й рухається Словаччина.

Депутат запевнив, що відкритий до спілкування через е-mail та сподівається зустріти ужнівців у Європарламенті.

P. S. Редакція Медіацентру УжНУ висловлює щиру вдячність відділу міжнародного освітнього та наукового співробітництва УжНУ за фаховий переклад.

_x_PS1 27 травня до УжНУ завітав депутат Європарламенту від Словацької Республіки Іван Штефанец – один із тих, хто підтримує євроінтеграцію України. Для студентів та викладачів словацького відділення філфаку та факультету міжнародних відносин пан Штефанец прочитав лекцію про процес входження Словаччини у Європейський Союз._x_PS2 /live/2016/05/78depytat/verkh.jpg_x_PS3 Іван Штефанец, Володимир Смоланка та Янка Бур'янова_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Обмін досвідом | 28.05.16 | Додав Г_Кришiнець | 621 | 3.7/3
Теги: ЄС, європарламент, депутат, Словаччина, студенти, лекція

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик