Середа, 26.01.22, 20:41 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зблизька

150 тисяч експонатів представлено у зоологічному музеї УжНУ
Експонати
Зоологічний музей Ужгородського національного університету був створений у грудні 1945 року при біологічному факультеті з метою вдосконалення і розширення навчальної та науково-дослідної бази. Свого часу тут працював навіть Йосип Бокшай, який виконував роботи із художнього оформлення експозицій.

Варто відзначити і натураліста, орнітолога-любителя, високопрофесійного таксидерміста Олександра Грабара, який на початку ХХ століття зібрав і виготовив унікальну колекцію чучел денних птахів і сов з території Закарпаття і Східної Словаччини, що нараховувала понад 200 екземплярів. Нині ця колекція займає чільне місце в експозиції музею і за оцінками фахівців є однією з кращих в Європі. Понад 40 років життя віддав музею Юрій Мателешко: таксидерміст виготовив близько 500 виставкових і понад 1000 фондових експонатів.

Експонати
Зоомузей створювався практично на голому місці, проте за відносно короткий період став серйозним і солідним науково-освітнім осередком. Зусиллями кількох поколінь ентузіастів він виріс у визнаний не тільки в Україні, але і за її межами навчально-виховний, науковий і еколого-натуралістичний зоологічний центр. Понад 5 тисяч виставкових експонатів в експозиційний залах з усіх континентів світу і Карпатського регіону, більш ніж 150 тисяч експонатів різноманітних представників тваринного світу в наукових фондах – це неоціненне наукове багатство зоологічного музею сьогодні.

Експонати
Сьогодні на базі матеріалів зоомузею навчаються студенти-біологи і учні загальноосвітніх шкіл області. Щорічно музей відвідують понад три тисячі екскурсантів. Експозиційні і фондові колекції використовуються для написання дипломних робіт, дисертацій, монографій студентами та зрілими науковцями не тільки з України, але і з інших країн. А ще музей є справжнім банком доволі повної колекції тварин Українських Карпат, що вже має неоціненну вагу. Все це багате надбання кількох поколінь ентузіастів-зоологів нині розміщене в трьох тісних експозиційних залах корпусу фізичного факультету та трьох фондових кімнатах у будинку навпроти. Унікальне зоологічне багатство нині доглядається і впорядковується нечисельним штатом музейних працівників. Проте керівництво вишу вже працює над тим, щоб ситуацію було виправлено.

Олександр Бокотей, завідувач зоологічного музею
Завідувач зоологічного музею Олександр Бокотей зазначає, що вперше за роки незалежності зоомузей уповні забезпечений протруювачами та витратними матеріалами. Це дало змогу колективу вперше за багато років провести весь обсяг запланованих робіт з профілактики експонатів, захисту їх від шкідників. Також проведено доливку вологих препаратів у колекції земноводних, риб та інших груп тварин. Оновлено експозиційні колекції та створено нові біогрупи в залах птахів та безхребетних тварин. По-новому оформились етикетки та інформаційні стенди, оновились декорації та багато іншого.

Безперечно, що така увага до проблем зоомузею, які накопичувались протягом десятиліть, дає можливість по-новому підійти до перспектив розвитку музейної справи та природничої музеології в провідному виші краю.

Діана Булак,
студентка відділення журналістикиЗблизька | 20.08.13 | Додав VIP | 1080 | 0.0/0
Теги: зоологіний музей УжНУ

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики