Неділя, 02.10.22, 22:09 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

До заходів міжнародної кампанії «16 днів активних дій проти ґендерного насильства» долучився й УжНУ
 

У програмі семінару були представлені виступи представниць і представників органів державної влади, наукових та освітніх установ, громадських організацій, наукові пошуки студенток і студентів Ужгородського університету. Проректор УжНУ Мирослава Лендьел зауважила, що Ужгородський національний університет завжди був і залишається центром дослідження і обговорення найактуальніших питань сфери забезпечення прав людини та ґендерної рівності. Повідомила також, що в УжНУ на базі Центру ґендерної освіти вже понад 15 років активно дискутуються, досліджуються та впроваджуються питання ґендерної чутливості і протидії ґендерному насильству.

Серед питань, які вдалося дослідити учасницям та учасникам семінару – найрізноманітніші аспекти проблем дискримінації за ознакою статі та проявів ґендерного насильства, зокрема «Стан та проблеми запобігання і протидії ґендерному насильству в Україні» (Маріанна Колодій), «Практики та інструменти запобігання і протидії ґендерному насильству у Закарпатській області» (Василь Савчин), «Роль органів державної влади у запобіганні та протидії ґендерному насильству» (Неля Машкара), «Роль жіночих організацій у подоланні дискримінації щодо жінок і протидії ґендерному насильству» (Валентина Митровцій), «Дискримінація за ознакою статі та прояви сексизму у сучасному світі» (Юлія Райчинець), «Ґендерне насильство в Україні: різновиди та прояви» (Діана Антонь), «Ґендерне насильство в країнах Арабського Сходу» (Анастасія Святецька), «Сексизм та ґендерне насильство у політиці» (Інгрід Мацко), «Ґендерна дискримінація та ґендерне насильство у релігійній сфері» (Анастасія Мирончук) та інші.

 

У ході семінару основні дискусії точилися з приводу причин і проявів ґендерного насильства у ХХІ ст., особливо гостро учасниці та учасники семінару обговорювали питання дискримінації жінок і ґендерного насильства у сфері політики і релігії. Обговорили учасниці і учасники семінару також і питання ефективних механізмів та інструментів подолання ґендерного насильства у сучасному суспільстві.

Після семінару всі охочі мали змогу долучитися до флешмобу «Стіна пам’яті», що відбувався в УжНУ у межах відзначення Міжнародного дня пам’яті загиблих студенток у Монреалі. На стіні пам’яті були зазначені імена усіх 14 студенток, які загинули 6 грудня 1989 року у Політехнічній школі міста Монреаля (Канада). Учасниці та учасники флешмобу додавали на «Стіну пам’яті» й інші відомі їм імена дівчат та жінок, які загинули від ґендерного насильства.

Довідка. 6 грудня 1989 року в Політехнічній школі м. Монреаля (Канада) злочинець розстріляв 14 студенток і поранив 13 інших осіб (серед них – четверо чоловіків). Причину своїх дій злочинець вказав у передсмертному листі – ненависть до всіх жінок-феміністок та жінок, що «відбирають чоловічі ролі», наприклад, навчання на «чоловічому» інженерному факультеті.

Обставини злочину й мотиви, які злочинець пояснив у передсмертному листі викликали жваве обговорення в канадському суспільстві та світі – загострили увагу на проблемах ґендерного насильства та насильства щодо жінок. Щороку 6 грудня у Канаді відзначають Національний день запобігання насильству проти жінок, а у світі – День пам’яті загиблих студенток у Монреалі.

_x_PS1 6 грудня в межах міжнародної кампанії «16 днів активних дій проти ґендерного насильства» з ініціативи Центру ґендерної освіти при Ужгородському університеті за підтримки департаменту соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації в УжНУ відбувся науковий семінар «Дискримінація щодо жінок та ґендерне насильство у ХХІ столітті»._x_PS2 /live/2016/12/27gender/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 За інформацією директора Центру гендерної освіти при УжНУ Маріанни Колодій_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 08.12.16 | Додав Г_Кришiнець | 430 | 0.0/0
Теги: ґендерне насильство, Маріанна Колодій, флешмоб, міжнародна кампанія, акція

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик