Субота, 22.01.22, 09:10 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

В УжНУ обговорили транскордонне співробітництво країн Вишеградської четвірки та України
Мирослава Лендьел

З вітальним словом до учасників семінару звернулася професор Мирослава Лендьел, яка представила автора проекту Ігнація Йожв'яка, а також розповіла гостям про наш університет. Мирослава Олександрівна підкреслила: «Знаменно, що ми зібрались саме в Ужгороді — наше місто є одним з найбільш транскордонних міст Європи. Тож дуже приємно, що ми стали частиною команди цього проекту. Зараз виконується багато досліджень, які стосуються транскордонної проблематики, зокрема, міграційних досліджень — не варто проходити повз. Восени ми матимемо збірку аналітичних досліджень, яка стосуватиметься проблем транскордонного співробітництва, зокрема, теми міграції».

Участь у семінарі взяли представники Польщі, Словаччини, Угорщини та України, кожен з яких розповів про ситуацію, що склалася останніми роками у їхній країні, в тому числі з огляду на кризу.

Ігнацій Йожв'як

Представник Центру міграційних досліджень Варшавського університету Ігнацій Йожв'як розповів про сам проект, його ідею. Каже, що початковий задум був геть іншим, планували зосередитись на співробітництві країн Вишеградської четвірки, але зрозуміли, що варто розширити рамки цієї співпраці. Проекту вже більше двох років, а співробітництво з Україною збіглося із початком розгортання подій на Майдані — це вплинуло на орієнтацію програми.

Пан Ігнацій зазначив, що зараз Польща приймає найбільше мігрантів і серед них абсолютна більшість — українці. Хоча Польщу пов’язують з Україною не лише мігранти — країни мають доволі тісні соціальні, економічні та культурні зв’язки. Поляки мають бажання підтримати українську націю, допомагати людям.

Під час семінару

Українці часто виїздять на роботу за кордон саме до Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини. У зв’язку з цим слухачам розповіли про шляхи легального працевлаштування за кордоном. Обговорили й ризики та підводні камені під час працевлаштування — не рідкими є випадки, коли працедавці дурять робітників, буває й навпаки.

Говорили й про мовний бар’єр: з часом українці опановують мову країни, де проживають, але на доволі поганому рівні. Англійську знають ще гірше… Це особливо значимо для студентів, які виїздять на навчання до сусідніх країн.

Цікаво й те, що зараз у сусідніх країнах, орієнтуючись на українського покупця, відкривають все більше магазинів у прикордонних зонах — це великий плюс для економіки їхніх держав. У той же час наші люди спеціально їдуть туди у так звані шопінг-тури, а потім перепродають товар в Україні.

Каталін Ковай

На жаль, у зв’язку з війною на сході України збільшилася кількість людей, котрі намагаються перетнути кордон за підробленими чи неправильно оформленими документами або ж оформляють статус біженця, щоб уникнути мобілізації.

Для країн, що приймають, міграційні процеси з України вигідні: наші робітники добросовісні, дисципліновані та готові виконувати важку роботу за порівняно невисоку платню. Держави не мають непокоїтися про дитячі садки чи соціальні виплати по безробіттю для мігрантів. Але доки українці житимуть із комплексом меншовартості? Такі програми допомагають зрозуміти, чого ми варті і як налагодити подальші зв’язки із країнами, котрі хочуть із нами співпрацювати.

Одна з учасниць семінару Каталін Ковай каже, що завдяки цій зустрічі нарешті особисто познайомилась із людьми, з якими вела довгу співпрацю. «Гадаю, найбільша користь такої співпраці у тому, що ми можемо вільно обмінюватися досвідом, дізнаватися, що відбувається в інших країнах. Хоч наші країни межують, ми мало знаємо про міграційні процеси. Важливими є співпраця, нові контакти, соціальний капітал», — зазначає дівчина.

Другого дня учасники семінару відвідають громадські організації, що займаються питаннями міграції, а також основний корпус нашого університету, з вікон якого видно іншу країну — Словаччину.

_x_PS1 У середу, 22 червня, у стінах Ужгородського національного університету відбувся міжнародний семінар на тему «Транскордонне співробітництво в період кризи сусідніх земель»._x_PS2 /live/2016/06/38vyshehrad/verkh.jpg_x_PS3 Під час зустрічі_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ксенія Шокіна_x_PS11 Фото Роберта Паппа_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Міжнародні контакти | 23.06.16 | Додав Шумицька | 912 | 5.0/1
Теги: УжНУ, транскордонне співробітництво, Вишеградська четвірка

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик