Середа, 20.11.19, 05:03 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

УжНУ став учасником заключного семінару з еколого-релігійної етики
Під час семінару

23 червня у великій залі Резиденції єпископів Мукачівської греко-католицької єпархії відбувся заключний семінар проекту «Наукові основи, міжрелігійна комунікація та педагогічні принципи християнської екологічної етики».

Модерував захід Олександр Бокотей
Модерував захід директор Інституту еколого-релігійних студій УжНУ Олександр Бокотей. Він ознайомив учасників семінару з характером діяльності проекту та перерахував його завдання, серед яких розвиток пріоритетних наукових напрямків на межі екології та релігії, вивчення міжконфесійного діалогу в питаннях збереження навколишнього середовища, виявлення шляхів і можливостей еконапрямків, проведення різноманітних конференцій, підготовка необхідних кадрів та літератури (наукових робіт, монографій, підручників, посібників, а також відповідних статей і публікацій).

Головною місією проект вважає збереження природи. Пан Олександр обґрунтував роль церкви у функціонуванні Інституту: вона полягає в духовному вихованні учасників програми, пропагуванні релігійних моральних цінностей, побудові спільноти та наданні програмі великої бази матеріальних ресурсів.

Офіційно відкрив зустріч владика Ніл
За незначний період свого існування (2 з половиною роки) проект має вже чималі напрацювання, до яких можна віднести численні еколого-релігійні форуми і міжнародні конференції, видання тематичної літератури, допомогу в створенні аналогічної програми для православної церкви, різноманітні екологічно-туристичні акції тощо. Систематично влаштовуючи різноманітні заходи і заняття для школярів та студентів, Інститут дбає про залучення до своїх лав молодого покоління.

Офіційно відкрив зустріч владика Ніл, який ознайомив присутніх з історією будівлі Резиденції, перерахував позитивні зміни останніх років, що відбилися на її зовнішньому стані, а також відзначив важливість праці Інституту для закарпатської екології.

Презентація доробку
Напрямки співпраці представила науковий співробітник Інституту еколого-релігійних студій УжНУ Наталія Куля. Так, проект перебуває під керівництвом німецьких партнерів з Університету Людовіка Максиміліана (Мюнхен) і має тісні стосунки зі світовими науковими центрами і вищими навчальними закладами (УжНУ, Пряшівський університет, Богословська академія Теодора Ромжі, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти), світовими та вітчизняними екологічними мережами. Серед базових видань варто згадати путівник «Закарпаття – дорогами дерев’яних церков», перекладений угорською, німецькою та англійською мовами, що відкриває читачеві різноманіття місцевої церковної архітектури близько 5 стилів.

Напрямки співпраці представила Наталія Куля
Колега пані Наталії Михайло Біланич проаналізував висвітлення результатів роботи проекту в ЗМІ. Учасники семінару дізналися, що на сьогодні випущено вже 104 телепередачі в рамках екологічної рубрики «З вірою в серці», яку транслює ТРК «М-Студіо». Їх можна переглянути в онлайн-режимі на YouTube-каналі проекту та сайті Gloria-TV. Активно залучені до цих процесів і соціальні мережі. Журнал Мукачівської греко-католицької єпархії «Благовісник» є головних виданням, де публікуються новини Інституту.

Виступає Марія Баяновська
Особливою гостею семінару стала завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО Марія Баяновська. Відзначивши великі досягнення Інституту, вона порадила розширювати кількість його працівників, закріплюючи за ними при цьому конкретні напрямки (водні ресурси, повітря, ґрунт, флора і фауна тощо).

Семінар викликав позитивні відгуки серед учасників. Було висловлено ряд рекомендацій щодо розвитку проекту на території не тільки Закарпаття, а й усієї Західної України, зокрема залучення до співпраці культурного центру держави – міста Львова. Організатори своєю чергою наголошують: «Більше рук, більше голів, більше ідей — от що нам потрібно для розвитку!».

Антоніна Чундак,

студентка відділення журналістики,

для Медіацентру УжНУ
Обмін досвідом | 24.06.15 | Додав Шумицька | 748 | 0.0/0
Теги: Інститут еколого-релігійних студій , семінар

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Червень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик