Неділя, 26.01.20, 22:15 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » У ногу з часом

УжНУ співпрацює з проектом ЄС та програмою розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»
Під час зустрічі з громадами

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні сприяють місцевому розвитку, орієнтованому на громади, в нашій державі впродовж багатьох років. Розпочалася ІІІ фаза проекту, що має на меті підтримувати сталий соціально-економічний розвиток на регіональному рівні через зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні. Робота триватиме протягом 2014–2018 років.

Ужгородський національний університет співпрацює з проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» з 2010 року. У рамках дієвої взаємодії у січні 2012 року було підписано вже другий Меморандум про порозуміння між Програмою розвитку ООН та ДВНЗ «УжНУ».

Одним із останніх заходів у межах співпраці стала поїздка викладачів та студентів УжНУ до громад Ужгородського району, де реалізується Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що відбулася 10 грудня.

Ганна МЕЛЕГАНИЧ

Доцент кафедри політології та державного управління, координатор проекту від УжНУ Ганна Мелеганич зауважує: «Під час навчального візиту студенти та викладачі ознайомилися з прикладами успішної співпраці місцевої влади, місцевих громад та бізнесу в Закарпатській області, мали можливість вивчити шляхи мобілізації населення до вирішення спільних проблем.

У рамках співпраці з Проектом громада сама може вирішувати проблеми місцевого розвитку у сферах енергоощадження, водопостачання, охорони навколишнього середовища та медицини. Яскравим прикладом утілення заходів Проекту на Ужгородщині є села Ярок та Часлівці, громади яких самі об’єдналися для того, щоб розв’язати питання місцевого значення.

Перед жителями постали такі завдання: створити громадську організацію; обрати найбільш значущу для вирішення проблему; зібрати 5% коштів на втілення. Усі поставлені перед громадою завдання були виконані, кінцевої метт – облаштування дитячих садочків, зокрема встановлення піролізних котлів, – досягнуто».

Під час поїздки

Завдяки співпраці з проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» студенти-політологи мають змогу проходити практику в регіональному офісі Програми в Закарпатській області. Тематика сталого місцевого розвитку включена до переліку магістерських тем студентів спеціальності «Державна служба». Крім цього, третій рік поспіль студенти беруть участь у конкурсі наукових робіт. Автори найкращих досліджень мають право на безкоштовну участь у літній школі.

Ганна Мелеганич каже: «У квітні 2012, 2013 та 2014 років в УжНУ було проведено Дні сталого розвитку. Було проведено презентації та дебати на відповідні теми. Переможці дебатів в УжНУ брали участь у Всеукраїнській конференції, дебатах у Сумах та Полтаві. На останніх, 2014 року, студенти-політологи нашого університету здобули перемогу».

Як відзначають учасники проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», перспективними варіантами співпраці є участь професорсько-викладацького складу у заходах Проекту, зокрема у конкурсах індивідуальних та колективних мікроґрантів для науковців, які досліджують проблеми життя та розвитку місцевих громад; проведення спільного оцінювання громади; тренінги і навчальні візити для обізнаності та розуміння цінності підходу (для громад та органів влади); систематизація та оцінювання досвіду для підготування рекомендацій щодо відповідних змін (наприклад, законодавчих); створення Центру місцевого сталого розвитку при ВНЗ.

Активізація співпраці ПР ООН з ВНЗ, зокрема з УжНУ, дасть змогу забезпечити Проект молодими кадрами, насамперед за рахунок залучення студентів та випускників до наукових досліджень та стажувань, а професорсько-викладацький склад – до навчально-методичної роботи в Проекті.

Більше інформації про проект за посиланням.

Вл. інф.
У ногу з часом | 16.12.14 | Додав Шумицька | 682 | 0.0/0
Теги: «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Ґранти, Проект ЄС

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики