Радість перемоги...
21 лютого в Мукачеві пройшли восьмі молодіжні змагання КВК Мукачівської греко-католицької єпархії. За звання кращих та перехідний кубок боролися вісім команд із усієї області.
Отець Василь
Розпочали акцію молитвою за мир в Україні та здоров’я наших солдатів. Організатори довго вагалися, чи доречно проводити щорічне змагання в такий непростий час, але вирішили, що нинішні події не повинні давати підстав для зневіри.
Голова комісії у справах молоді МГКЄ отець Василь Кузьма каже: «Війна болить кожного: це не відходить на задній план і не забувається. Але треба згуртувати дітей, підтримати їх, викликати позитивні емоції, дати світло надії. В нашій річній єпархіальній програмі для молоді є й поважні заходи, як-от фестиваль духовної пісні, олімпіада, в яких щороку беруть участь 20–30 команд, проте треба дати можливість проявитися і творчим дітям, тому й існує КВК. Через гумор теж можна порушувати чимало серйозних і болісних тем».
Ще однією перевагою такого творчого дозвілля отець Василь вважає можливість спілкуватися наживо: з усіма невербальними впливами, емоціями, очі в очі, а не закрито, як у соціальних мережах.
Мукачівська команда «Товариство смішних мишей»
Поспілкуватися та зарядитися позитивною енергією справді було від чого. Всіх привітно зустрічали учасники мукачівської команди «Товариство смішних мишей» у веселих костюмах з вушками, вусами та хвостиками, зі сцени лунали жарти, пісні, танці, панувала доброзичлива і щира атмосфера, а з-поміж майже чотирьох сотень присутніх легко можна було знайти однодумців та нових друзів.
Команди змагалися в трьох конкурсах – привітання, домашнє завдання та музичний конкурс. Жарти намагалися підбирати до головної теми «10 років потому». Найчастіше обігрувалися сцени з життя церкви, семінарії, а також навчання в школі. Не забули згадати й про найбільший виш краю. Ужгородська команда «Фіцики» розкривала тему, загадуючи, якими стануть випускники прикладної фізики через десять років.
Під час виступів
Чи не найбільше запам’яталися номери іршавської команди «Друзі Петра і Павла», які читали реп, повторюючи єдине слово «пак»: показали, як нерозбірливо читають Псалтир пак-іршавські дяки. Було багато й інших мініатюр.
До речі, ця команда вперше взяла участь у християнському КВК. Її старання та ретельну підготовку оцінили й судді, тому перехідний кубок і право приймати наступні змагання здобули саме іршавці.
Каріна Мельник
Друге місце посіла команда з села Макарьова Мукачівського району «У руках Христових» , третє – хустська команда «СМІХ» («Смішні малі із Хуста»).
Чи не найбільше напрацювалася в цьогорічному КВК мукачівська команда. Студентка факультету іноземної філології УжНУ Каріна Мельник згадує, що вони щодня тренувалися протягом місяця й займалися організацією змагань. «Нас переповнюють позитивні емоції. Щаслива, що все пройшло добре й усі задоволені», – каже Каріна. Вона не засмучується, що цього року їхня команда не виграла, бо ж головне – позитивний настрій. Студентка бере участь у КВК вже п’ятий рік поспіль і стверджує, що ні разу не вагалася.
Завершилося п'ятигодинне дійство переглядом двох відеокліпів, присвячених річниці Майдану, та дружнім виконанням національного гімну України.
Під час акції всі охочі мали можливість допомогти українським військовим, вкинувши пожертву у спеціальну скриньку.
Іванка Когутич